بلاگ

انواع مایع ریز اتوماتیک کدامند؟

انواع مایع ریز اتوماتیک

مایع ریز اتوماتیک، که با عنوان صابون مایع ریز چشمی یا غیر لمسی هم شناخته شده، به طور اتوماتیک، یک مقدار مشخصی از محلول صابون را خارج می‌کند.هنگام شستن دست‌ها، دست مصرف کننده، زیر دهانه و در مقابل سنسور( حسگر)، قرار می‌گیرد. سنسور فعال شده، یک مکانیزم پمپ را برای خارج کردن مقدار مشخص و از پیش تعیین شده صابون، از دهانه، فعال می‌کند. در زیر ما سه نوع مختلف از مایع ریز اتوماتیک را، بر اساس انواع سنسورشان، به عنوان نمونه، آوردیم:

  • سنسور بر پایه رادار، ناگهان انرژی ماکروویورا خارج می‌کند و منتظر می‌ماند تا انرژی، بازتاب کند. وقتی دست‌ها نزدیک دهانه قرار می‌گیرد، انرژی ساطع شده از سنسور، به طور نامنظمی، به حالت قبل برمی‌گردد و توزیع صابون را به کار می‌اندازد. سنسورهای مدرنی که در مایع ریز اتوماتیک استفاده می‌شود، نور مادون قرمز با طول موج nm 850 را به کار می‌گیرد. در سنسور مایع ریز اتوماتیک، یک فرستنده و یک گیرنده، به کار می‌رود. ساطع کننده، پالس‌های اشعه مادون قرمز را، هنگامی که گیرنده ای که روبروی آن که در همان مسیر قرار گرفته‌است، غیرفعال است، ساطع می‌کند تا گیرنده، پالس های ساطع شده را حس کند. وقتی هیچ دستی در مقابل وسیله قرار نگیرد، هیچ عکس العمل تابشی صورت نمی‌گیرد و بنابراین هیچ پالسی فرستاده نمی‌شود. اما وقتی دست‌ها در مسیر تابش مادون قرمز قرار می‌گیرد، قسمتی از اشعه مادون قرمز ساطع شده، در همان مسیر گیرنده، برمی‌گردد که ولتاژ نیرو باعث می‌شود که پمپ را روشن کند.
  • سنسور تصویری که از دو بخش ترکیب شده است: یک منبع اشعه متمرکز شده و یک سنسور اشعه. وقتی دست‌ها در خط شعاع اشعه قرار می‌گیرد، مکانیزم پمپ کردن، به وسیله شکستی که با سنسور اشعه دریافت می‌شود، فعال می‌شود.
  • سنسور مادون قرمز انفعالی، انرژی مادون قرمز را که به وسیله گرمای بدن انسان ساطع می‌شود، شناسایی می‌کند. وقتی دست‌های مصرف کننده، در نزدیکی سنسور قرار می‌گیرد، انرژی مادون قرمز سریعا موج می‌زند. بالا رفتن انرژی مادون قرمز، موجب می‌شود که پمپ فعال شود و یک مقدار مشخص از مایع صابون را برای فرستادن، تخصیص دهد.

نگهدارنده‌های صابون مایع، خصوصا مایع ریزهای اتوماتیک صابون، سه مزیت، نسبت به مایع ریزهای دستی صابون دارند. صابون مایع ریز اتوماتیک، غیر لمسی هستند، پیشرفت را عرضه می‌کنند و چندکاره (تطبیق پذیر) هستند. مکانیزم‌های غیرلمسی یا سنسور‌ها، یک محیط استریل تری را ایجاد می‌کنند. بدون این‌که افراد مختلف، پمپ را لمس کنند، انتقال باکتری، محدود می‌شود. صابون مایع ریز اتوماتیک، تنها در هر حرکت، مقدار مشخصی از صابون را، توزیع می‌کند. آن‌ها حتی مدل‌هایی دارند که، اجازه می‌دهند فرد مقدار صابونی که توزیع می‌شود را معین کند. مقدار کارآمدی که در آن، هدررفت حداقل خواهد بود.

مکانیزم‌های صابون مایع ریز اتوماتیک، که برای صابون است، ممکن است برای دیگر مایع‌ها مانند مایع ضدعفونی کننده دست، لوسیون، مایع لباسشویی و مانند این‌ها، کارکند. این گستره امکان‌پذیری، استفاده از مایع ریزها را برای موقعیت‌های مختلف غیر از حمام توسعه می‌دهد. با این حال به تبعیت از دستورالعمل تولید کننده توصیه می‌شود که برای مایع‌های سازگار( هماهنگ) استفاده شود.

عملکرد بهداشتی دستگاه های مایع ریز چشمی و بدون نیاز به لمس با حجم صابون قابل تنظیم، به شما اجازه می‌دهد مقدار صابونی که توزیع می‌شود را تنظیم کنید، تا شما را از نامرتب ریختن صابون یا آمدن قطرات بعدی، نجات دهد. حالا شما می‌توانید با این دستگاه، از سرایت کردن دوری کنید.

صابون ریز مایع حمام و مایع آشپزخانه، معمولا با یک محفظه کوچک است که می‌توانید ملزومات سینک‌تان را، فوری مرتب و ساماندهی کنید. این مایع ریزها، برای استفاده در حمام و آشپزخانه، ایده‌آل هستند. اغلب آن‌ها نزدیک سینک قرار می‌گیرند. در آشپزخانه، مایع ریزها، هم روی پیشخوان و هم روی سینک آشپزخانه قرار داده می‌شوند. در حمام هم مایع ریز اتوماتیک، یا نصب می‌شود و یا نزدیک وان حمام قرار می‌گیرد. وقتی در آشپزخانه است، بیشترین استفاده از آن، قبل از آماده سازی غذا و قبل و بعد از خوردن غذا است. هنگامی که دستگاه مایع ریز اتوماتیک در حمام است، اغلب بعد از مدفوع کردن یا ادرار کردن، استفاده می‌شود. دستگاه‌های صابون مایع ریز اتوماتیک، تقریبا امکان انتقال باکتری را در بین اشخاص مختلف، از بین می‌برد. این، در نتیجه پیشرفت امروزی تکنولوژی دستگاه صابون مایع ریز اتوماتیک است، که ضدعفونی کردن دست، می‌تواند راحت تر و ایمن تر از قبل، حاصل شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *