بلاگ

مایع ریز اتوماتیک چگونه کار می کند؟

مایع ریز اتوماتیک چگونه کار می کند؟

تکنولوژی سال هاست که در خانه های ما جای باز کرده است. تنها مدت کمی طول کشید تا پای تکنولوژی به حمام ها و آشپزخانه ها به منظور رفع نیاز های بهداشتی اولیه ما برسد.

اکنون دستگاه اتوماتیک مایع ریز می تواند دست ها را بشوید، بدون آنکه نیاز داشته باشید حتی ثانیه ای آن را لمس کنید. نه کثیفی به جای می گذارند و نه باعث خراش افتادن پس از اولین شستشو می شوند.

فقط کاربردشان مد نظر نیست، بلکه دستگاه های اتوماتیک صابون مایع ریز ظاهری جذاب نیز دارند. در رنگ بندی های متالیک، شفاف یا طرح های رنگی عرضه می شوند که به آنها ظاهری جذاب و مدرن می دهد. دستگاه های صابون مایع ریز اکنون می توانند خانه های ساده، فناوری گرا، و حتی خانه های قدیمی را تجهیز کنند. گزینه های زیادی برای انتخاب دارید، اما همچنان مقداری تردید وجود دارد که آیا این دستگاه ها می توانند وظیفه های ساده خود را انجام دهند. خب، با صرف نظر از ظاهر عالی، بهترین دستگاه اتوماتیک صابون مایع ریز چه گونه عمل می کند؟

مکانیسم عملکرد دستگاه های مایع ریز اتوماتیک

مکانیسم عملکرد دستگاه های مایع ریز اتوماتیک

پیدا کردن بهترین دستگاه صابون مایع که با شیر آب شما به خوبی هماهنگ و ست باشد به نظر کار سختی نمی آید. محصولات متنوعی وجود دارند که می توانند به خوبی با آشپز خانه ها، مکان های عمومی، رستوران ها و حتی بیمارستان ها سازگار باشند. این دستگاه ها دستان شما را تمیز می کنند، خودشان تمیز باقی می مانند، به شما این امکان را می دهند که میزان صابون را تنظیم کنید، دارای ساختار آنتی باکتریال هستند و امکان انتخاب بین استفاده از کف یا ژل مایع نیز هست.

مکانیسم های ذیل همگی در محصولات وجود داشته و قابل انتخاب از کاتالوگ های فروشگاه های آنلاین مانند راندماکس هستند. شما می توانید با مشاوره گرفتن از یک مختصص و استفاده از تجربیات او یک انتخاب مناسب و آگاهانه داشته باشید. مشاوران راندماکس در کنار شما هستند. برخی از بهترین محصولات مجهز به پاشش فوری، دریچه پاشش سیلیکونی و طراحی پر زرق و برق هستند.

دستگاه های مایع ریز اتوماتیک با سنشور مادون قرمز

سنسور های مادون قرمز

سنسور ها امواج ماکروویو و یا امواج فراصوت منتشر می کنند و سپس منتظر بازگشت آن امواج می مانند. هنگامی که دستانتان را زیر سنسور ها قرار می دهید امواج منتشر شده به سنسور ها بر میگردند و باعث پاشش خودکار صابون مایع می شوند. بهترین فاصله بین دستان و دستگاه حدود 8.5 سانتی متر است.

با این وجود دستگاه ها به طور مداورم کار نمی کنند، هنگامی که دستانتان زیر دریچه دستگاه نباشد انعکاس موج وجود ندارد و درنتیجه دستگاه هیچ واکنشی نشان نمی دهد. همچنین یک تکنولوژی مادون قرمز منفعل نیز وجود دارد که فقط امواج حاصل از گرمای بدن انسان ها را تشخیص می دهد، سپس نوسانات باعث فعال شدن پمپ مایع می شوند.

سنسور های نوری

این سنسور ها نسخه های مجبوب تر و قابل دسترس تر سنسور های مادون قرمز هستند. سازو کار این سنسور ها این گونه است که از یک منبع نور متمرکز شده و یک سنسور نوری استفاده می کنند. وقتی دستانتان را زیر اشعه نوری قرار می دهید باعث می شود که پمپ مایع فعال شود. تفاوت فاحشی بین سنسور های مادون قرمز و سنسور های نوری وجود ندارد. بعضی اوقات این دو سنسور با کمک یکدیگر کار می کنند و ممکن است منبع نوری از جنس اشعه لیزری باشد.

فناوری القای هوا

این فناوری توسط یک تولید کننده دستگاه های صابون مایع به نام simplehuman ثبت شده است. این دستگاه با به وجود اوردن خلا و با فشار زیاد باعث القای حباب های ریز درون صابون مایع می شود. اینگونه فناوری به استفاده کننده این امکان را می دهد که نسبت دقیق صابون مایع و هوا را تنظیم کند و کفی با بافت متعادل به وجود آورد. این فناوری در مکانیسم پمپ کردن به کار گرفته شده و انرژی آن از منبع تغذیه یا به صورت دستی تامین می شود.

برخی دستگاه ها دارای صفحه نمایش ال سی دی می باشند که می تواند مقدار صابون مایع باقی مانده یا مصرفی را نشان دهد. چرا همچین امکاناتی باید مفید باشند؟ این دستگاه ها در مقابل رطوبت مقاوم هستند و بخار نمی گیرند پس می توانید به سادگی اجزای درون دستگاه و نحوه کار آن ها را ببینید.

به طور معمول نمی توانید قبل از شستشو میزان صابون را تنظیم کنید، چرا که باید دستگاه را لمس نمایید، اما این کاربرد برای شما مفید خواهد بود چونکه می توانید ببینید که مقدار کمی صابون مایع باقی مانده است.

مکانیسم مدرن دستگاه های مایع ریز اتوماتیک

چرا دستگاه های صابون مایع دارای ساز و کاری مدرن می باشند؟

نقش نظافتی این دستگاه ها هنگامی تکمیل می شود که قبل از شستشوی دست نیاز به لمس دستگاه نداشته باشید. در سال های گذشته می توانستید شستشوی بدون نیاز به لمس چیزی داشته باشید اما استفاده از این روش باعث کثیفی کاسه روشویی و جا مایعی می شد. اما امروز سرپوش پمپ ها از جنس سیلیکون می باشد که مانع از ریخت و پاش و نیاز به لمس می شود.

می توانید موثر بودن دستگاه ها در جرم زدایی را با افزودن صابون های آنتی باکتریال افزایش دهید. طراحانان پایانه های هوایی از اینگونه ترکیبات استفاده می کنند تا سرایت عوامل بیماری زا ازیک توریست به توریست دیگر را تا حد ممکن کاهش دهند.

دستگاه های مایع ریز اتوماتیک به طور آسانی قابل نصب و استفاده هستند و برای تمییز کردن آنها می توانید مطابق با دستورالعمل های موجود عمل کنید، بدون انکه به انها آسیبی وارد شود.

این دستگاه ها ساخته شده اند تا دردسر های شستشو را تا حد ممکن کاهش دهند. اگر مدتی است که از انها استفاده نمی کنید نیازی نیست تا صابون هایی که به طور اتفاقی ریخته شده اند را تمییز کنید. این دستگاه ها می توانند در آشپز خانه ها نیز نصب شوند و در پروسه آشپزی و تمییز کاری به ما کمک کنند.

محصولات سازگار با محیط زیست و بسیار مقرون به صرفه هستند. باتری های استفاده شده یا قابل شارژ هستند یا دارای طول عمر زیادی هستند.

این دستگاه ها با کودکان نیز سازگار هستند و به آنها کمک می کنند همراه با لذت بردن از دستگاه صابون مایع اتوماتیک نحوه صحیح شستوی صحیح دستان را یاد بگیرند. طبق یک تحقیق حدود 5 درصد از مردم در دستشویی های عمومی، به طور صحیح دستان خود را می شویند.

 طبق اهداف طراحی، دستگاه های مایع ریز اتوماتیک با ظاهری مدرن و دوستانه ساخته شده اند. بنبراین در آشپزخانه می توانید این دستگاه ها را با شیر یا کل سینک ست کنید.

با دقت حمام با آشپزخانه خود را بررسی کنید و مدل خود را تعیین کنید. مشخص کنید که کدام یک از قابلیت های بالا را در محصول مورد نظر خود می خواهید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید. جهت خرید این دستگاه ها از بخش فروشگاهی راندماکس بازدید کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *