بلاگ

چگونه برای محل کار خود مایع ریز انتخاب کنبم؟

انتخاب مایع ریز مناسب برای محل کار

آیا قصد خرید مایع‌‌ریز دارید ولی نمی‌‌دانید چه فاکتورهایی را باید برای خرید آن در نظر بگیرید؟ بهتر است قبل از خرید، به اندازه‌‌ی کافی تحقیق کنید، زیرا مایع‌‌ریزهای مختلف، برای اهداف مختلفی ساخته می‌‌شوند.

ممکن است یک مایع‌‌ریز دست‌‌شوییِ قابل استفاده در خانه، برای استفاده در شرکت مناسب نباشد.

 مشتریان تمیز، مشتریانی شاد هستند. متن زیر اطلاعاتی را در مورد خرید مایع‌‌ریز دست‌‌شویی در اختیارتان قرار می‌‌دهد تا بدانید در زمان خرید باید به دنبال چه چیزی باشید.

 1. ظرفیت

چند کارمند دارید؟ به بیان دقیق‌‌تر، محتویات داخل مایع‌‌ریز شما برای چند نفر کافی خواهد بود؟

اگر شرکت شما پذیرای هزار مراجعه‌‌کننده در روز است، بنابراین اندازه‌‌ی مایع‌‌ریزی که شرکت شما نیاز دارد با اندازه‌‌ی مایع‌‌ریزی که شرکتی با میانگین 100 مراجعه کننده در روز نیاز دارد فرق می‌‌کند. مایع‌‌ریزی را بخرید که ظرفیت آن برای استفاده‌‌ی یک روز کامل کافی باشد. با توجه به تعداد مراجعه‌‌کنندگان شرکت‌‌تان می‌‌توانید یک مایع‌‌ریز کوچک با ظرفیت 800 میلی‌‌لیتر یا یک مایع‌‌ریز بزرگ با ظرفیت 1250 میلی‌‌لیتر را خریداری کنید.

مسلماً مایل نیستید که هر بیست دقیقه یک‌‌بار مایع‌‌ریز خود را مجدداً پر کنید.

 1. مایع‌‌ریز اتوماتیک و دستی

مایع‌‌ریزها در دو دسته‌‌ی اصلیِ دستی و اتوماتیک طبقه‌‌بندی می‌‌شوند. مایع‌‌ریز پمپی، نوع سوم مایع‌‌ریزها را تشکیل می‌‌دهد.

مایع‌‌ریزهای دستی، به دو صورت دکمه‌‌ای یا پدالی وجود دارند.

در مایع‌‌ریزهای اتوماتیک، همان‌‌طور که از نام آن‌‌ها پیداست، برای استفاده از مایع، نیازی به استفاده از دست نیست. زیرا آن‌‌ها مجهز به حس‌‌گرهایی هستند که با نزدیک نمودن دست به محل خروج مایع، مایع به صورت اتوماتیک از آن‌‌ها‌‌ خارج می‌‌شود.

مایع‌‌ریزهای پمپی، از رایج‌‌ترین مایع‌‌ریزها به شمار می‌‌آیند. تکنولوژی به کار رفته در آن‌‌ها، همان تکنولوژی پمپ نمودن قدیمی است. مایع‌‌ریز خود را با توجه به محیط کاری خود، از بین این سه نوع مایع‌‌ریز انتخاب کنید.

 1. جنس مایع‌‌ریز

جنس مایع‌‌ریز، تعیین کننده‌‌ی میزان دوام آن است. به غیر از مایع‌‌ریزهای دستشویی پلاستیکی رایج، جنس‌‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد که عبارتند از: استیل، سرامیک و شیشه‌‌ای.

قبل از انتخاب مایع‌‌ریز، ریسک‌‌های احتمالی محل کار خود را ارزیابی کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید مایع‌‌ریز خود را نزدیک آشپزخانه قرار دهید، در این صورت بهتر است از مایع‌‌ریز سرامیک و استیل استفاده کنید.

با این کار از انبساط و انقباض مداوم پلاستیک جلوگیری خواهد شد. زیرا انبساط و انقباض باعث ایجاد ترک در مایع‌‌ریز شما خواهد شد و در نتیجه باید مایع‌‌ریز خود را به طور مرتب عوض کنید.

نکته‌‌ی دیگری که در زمان انتخاب جنس مایع‌‌ریز باید مدنظر قرار دهید، دکوراسیون فضایی است که مایع‌‌ریز باید در آن قرار بگیرد. اگر مالک رستوران هستید، در این صورت برای تکمیل دکوراسیون خود اطمینان حاصل کنید که مایع‌‌ریز با بقیه‌‌ی لوازم سرویس بهداشتی هماهنگ خواهد بود.

 1. مایع‌‌ریز در مقایسه با فوم‌‌ریز

مایع‌‌ریز را می‌‌توان یا برای استفاده از صابون مایع یا برای استفاده از فوم به کار برد. شرکت خود را با دقت مورد ارزیابی قرار دهید تا متوجه شوید کدام‌‌ مایع‌‌ریز برای شما مناسب‌‌تر است. در واقع هیچ تفاوت قابل توجهی بین آن‌‌ها وجود ندارد.

فرق بین مایع‌‌ریز مخصوص صابون مایع و فوم‌‌ریز این است که فوم‌‌ریزها مجهز به دو پمپ هستند که هوا و مایع به طور همزمان از آن‌‌ها آزاد شده و در نهایت فوم از آن‌‌ها خارج می‌‌شود. به همین دلیل، مراجعه‌‌کنندگان و کارمندان شما برای شستن دست‌‌ها به آب کمتری نیاز خواهند داشت.

به علاوه، پر نمودن مجدد فوم‌‌ریزها در مقایسه با مایع‌‌ریزها در دفعات کمتری انجام می‌‌گیرد.

 1. مدل

قصد داريد مايع‌‌ريز خود را در کجا قرار دهيد؟ مي‌‌توانيد آن‌‌ها را در دو مکان قرار دهيد: روي ديوار يا روي قفسه‌‌هاي ديواري.

مي‌‌توانيد مايع‌‌ريز دستي، که معمولا به صورت دستي کار مي‌‌کند، را انتخاب کنيد و فضاي کانتر خود را براي قرار دادن آن خالی نموده و آن را روي کانتر قرار دهید. البته اين امر بدين معنا نيست که در صورت داشتن مايع‌‌ريز دستي، فقط مي‌‌توانيد آن را روي کانتر قرار دهيد.

مي‌‌توانيد با استفاده از رينگ (حلقه) يا براکِت (پايه‌‌ي ديواري) يا حتي ميخ، آن را روي ديوار نصب کنيد. قبل از انتخاب مايع‌‌ريز، به اين موضوع فکر کنيد که آيا با ايجاد سوراخ روي ديوار موافق هستيد؟ چون استفاده از مايع‌‌ريزهاي ديواري به معناي سوراخ نمودن ديوار است.

 1. قيمت، مکان و تأثیرگذاری

اگر به وجهه‌‌ی شرکت‌‌تان اهمیت می‌‌دهید، بنابراین به شما توصیه می‌‌کنم از مایع‌‌ریزهای اتوماتیک پیشرفته استفاده کنید. تکنولوژی، باعث ارتقاء مایع‌‌ریزهای اتوماتیک در سال 2019 شده است. این امر بدین معناست که باید پول بیشتری را برای خرید آن‌‌ها صرف کنید.

اگر می‌‌خواهید تأثیر خوبی روی مراجعه‌‌کنندگان خود بگذارید، مایع‌‌ریزهای گران‌‌قیمت را در سرویس بهداشتی مراجعه کنندگان و مایع‌‌ریزهای مقرون به صرفه را در سرویس بهداشتی کارمندان جزء قرار دهید.

بدون در نظر گرفتن علاقه‌‌تان به تحت تأثیر قرار دادن مراجعه‌‌کنندگان، اگر شرکت شما پذیرای تعداد زیادی مراجعه‌‌کننده یا مشتری است در این صورت باید از مایع‌‌ریزهای گران‌‌قیمت‌‌تر استفاده کنید.

کیفیت نیز مهم است. اگر به دنبال کار باکیفیت هستید، بنابراین باید پول بیشتری پرداخت کنید. اگر کیفیت برایتان از اهمیت چندانی برخوردار نیست، در این صورت می‌‌توانید از مایع‌‌ریزهای مقرون به صرفه‌‌تر استفاده کنید. یعنی حتی خرید یک مایع‌‌ریز ساده نیز مناسب خواهد بود.

برند، عامل دیگری است که قیمت را تحت تأثیر قرار می‌‌دهد. به منظور خرید مایع‌‌ریزی با برند معروف‌‌تر، در مقایسه با برندهای جدید باید پول بیشتری پرداخت کنید.

 1. مقایسه و ارزیابی گزینه‌‌های موجود

در حال حاضر که می‌‌دانید هنگام خرید مایع‌‌ریز چه فاکتورهایی را باید در نظر داشته باشید، به این موضوع فکر کنید که از نظر شما چه چیزی دارای اهمیت است و چه چیزی از اهمیت برخوردار نیست.

در میان مایع‌‌ریزهای نام برده شده، کدامیک دوستدار محیط زیست است؟ اگر شرکت شما در مکانی است که با کمبود آب مواجه هستید، در این صورت از مایع‌‌ریزی استفاده کنید که به آب کمتری نیاز دارد.

همچنین اگر قصد صرفه‌‌جویی در هزینه برق مصرفی را دارید، در این صورت از مایع‌‌ریزهای دستی استفاده کنید. چرا که خروج مایع از مایع‌‌ریزهای اتوماتیک، به نیروی برق متکی است.

مایع‌‌ریزی را انتخاب کنید که بیشترین خاصیت پاک‌‌کنندگی را دارد. زیرا هدف اصلیِ استفاده از مایع‌‌ریزها رعایت بهداشت است، این‌‌طور نیست؟

جمع‌‌بندی

امیدوارم اطلاعات شما در مورد مایع‌‌ریز به حدی رسیده باشد که بتوانید بهترین مایع‌‌ریز را برای شرکت‌‌تان بخرید. تا اینجا در مورد هفت فاکتوری که باید قبل از خرید مایع‌‌ریز مورد توجه قرار دهید صحبت کردیم. خلاصه‌‌ی کلام، قبل از خرید مایع‌‌ریز به این موارد توجه کنید:

 1. ظرفیت
 2. مقایسه‌‌‌‌ی مایع‌‌ریز اتوماتیک و دستی
 3. جنس مایع‌‌ریز
 4. مایع‌‌ریز در مقایسه با فوم‌‌ریز
 5. مدل مطلوب
 6. قیمت، مکان و تأثیرگذاری

با پیروی از این رهنمون‌‌ها احتمالا می‌‌توانید بهترین مایع‌‌ریز را برای شرکت‌‌تان بخرید.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *