بلاگ

چگونه صابون مایع ریز اتوماتیک را نصب کنیم؟

چگونه صابون مایع ریز اتوماتیک را نصب کنیم

آیا دستگاه مایع ریز کاملا اتوماتیک جدید خود را خریداری کرده‌اید؟ آیا از مراحل نصب به خوبی اطلاع دارید یا به دنبال راهنمایی سریع برای راه‌اندازی دستگاه خود هستید؟پس شما جای خوبی آمده‌اید، در اینجا شما مراحل کامل نصب و راه‌اندازی و همچنین روش عیب‌یابی و راهنمای تعمیر و نگهداری دستگاه خود را خواهید یافت.
قبل از نصب ما باید از روش کار هر یک از دستگاه‌ها مطلع شویم. حالا مهم این است که بدانید دستگاه مایع ریز اتوماتیک چطور کار می‌کند و نیز از کجا و چگونه می‌توان آن را تهیه کرد. همان‌طور که همه ما می‌دانیم این نوع از دستگاه‌ها با استفاده سنسورهای مادون قرمز و حسگرهای عکاسی ساخته‌شده‌اند و این حسگرها بسیار حساس هستند و به خاطر خودکار بودنشان بسیار شناخته شده‌اند.

این دستگاه‌ها بسیار پیشرفته‌اند. آن‌ها قابلیت کارکرد اتوماتیک و بدون لمس دارند. این جا مایعی‌ها بدون نیاز به لمس کردن هستند و به طور خودکار عمل می‌کنند‌. این مدل دارای حسگر مادون قرمز است که باعث می‌شود توزیع صابون کاملاً بدون دخالت دست باشد و نوآوری نهایی در صنعت بهداشت را برای محافظت و عملکرد خودکار فراهم می‌کند. حسگر حرکت نیز با استفاده از فناوری مادون قرمز حضور کاربر را حس کرده و مقدار مایع مشخصی را تخلیه می‌کند.

صابون‌های دستی معمولی پس از استفاده شلخته و کثیف به نظر می‌رسند؛ و همچنین برخی میکروب‌ها ممکن است از طریق استفاده از صابون مشترک پخش بشوند. این دستگاه‌های اتوماتیک اکنون قادر اند که دست‌های ما را بدون نیاز به برقراری هیچ تماس فیزیکی‌ای، بشویند.

مشخصات : قبل از نصب کاربر باید اطلاعات ذکر شده را با دقت بررسی کند، که حاوی اطلاعات مهمی در مورد دستگاه شما است. اطلاعات فوق‌الذکر دستورالعمل‌های روشنی را در مورد هدف، عملکرد و ساخت محصول ارائه می‌دهد. در آنجا اطلاعات لازم برای هر دو نوع دستگاه دیواری و مدل اتوماتیک سنسوردار را مشاهده خواهید کرد.

لیست گزینه‌ها : همیشه خودتان با بررسی همه موارد ارائه شده در لیست، اطمینان کامل حاصل کنید. این امر باعث می‌شود که هیچ قطعه مهمی از قلم نیفتد. مونتاژ تمام قطعات منجر به نصب موفقیت‌آمیز دستگاه شما می‌شود. موارد ارائه شده ممکن است برای دستگاه دستی و دستگاه اتوماتیک متفاوت باشد.

قبل از نصب:

 1. سطح نصبی قائم، تمیز و صاف انتخاب کنید.
 2. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در بالای دستگاه برای دسترسی به کلید قفل درپوش خواهید داشت.
 3. اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی در زیر دستگاه و در قسمت سنسور وجود ندارد.
 4. قبل از نصب دائمی، عملکرد دستگاه را با نگه داشتن آن در محل با دست خودتان، بررسی کنید.

مراحل نصب: کتابچه راهنمای نصب و مراحل آن ممکن است برای دستگاه‌های مختلف (برای کاشی یا دیوار خشک) و همچنین برای مدل‌های دستی و اتوماتیک با جنس فولاد ضدزنگ متفاوت باشد. قبل از نصب تمام مراحل نصب را با دقت بخوانید.

بررسی مراحل نصب:

 • اطمینان حاصل کنید که دستگاه کاملا به روی سطح محکم شده است.
 • اطمینان حاصل کنید که مایعی با گران‌روی مناسب در مخزن پر شده است.
 • اطمینان حاصل کنید که درپوش ظرف بسته شده و سوراخ دریچه هوا مسدود نشده باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که ظرف مایع تمیز است (زیاده از حد پر نباشد) و نشتی نداشته باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که دوشاخه جعبه باتری به درستی با کابل درگیر شده و درب محفظه بسته است.
 • برای اطمینان بیشتر، چشمک زدن چراغ‌هایLED  را نیز بررسی کنید.
 • بررسی کنید که همه موارد به درستی قفل شده و کلید امنیتی فعال شده باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده کلاهک پلاستیکی نازل برداشته شده باشد.

نکات مهم:

 1. برای اطمینان از عدم منعکس شدن نور در پایین سنسور، این مورد را بررسی کنید.
 2. فقط از صابون مایع تازه استفاده کنید و قبل از هر تکرار اینکار ظرف را به درستی تمیز کنید. باقیمانده‌های قدیمی ممکن است قیف توزیع‌کننده را مسدود کند.
 3. مایع را رقیق نکنید، مگر اینکه خیلی غلیظ باشد و از مایع حاوی مواد ساینده استفاده نکنید.ضریب گران‌روی مایع را بررسی کنید.
 4. ظرف مایع را در مخزن آب فرو نبرید و آن را زیر شیر تمیز نکنید.این امر می‌تواند باعث ایجاد اتصال کوتاه در دستگاه بشود.
 • در صورت خراب شدن و یا نیاز به تعویض باتری‌ها، به هیچ وجه خودتان مشغول به تعمیر نشوید.
  برای دریافت مشاوره و کمک حرفه‌ای با فروشنده خود تماس بگیرید.

عیب‌یابی:

علامت مشکل راه حل تشخیصی
هیچ مایعی خارج نشده کیفیت صابون مایع، خصوصیات و سطح آن را در مخزن بررسی کنید. پوشش سنسور را از نظر کثیفی لنز بررسی کنید. سطح شارژ باتری را بررسی کنید. خروجی نازل، سوراخ‌ هوای درپوش و لوله‌ها را از لحاظ وجود گرفتگی بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ سیگنال یا بازتابی از آن، باعث بد کارکردن سنسور نمی‌شود.
نشانگر LED باتری فلاش ندارد باتری ها را تعویض کنید
صابون مایع کمی توزیع شده ظرف را برداشته و نازل خروجی، سوراخ هوای درپوش و لوله را بشویید و با مایع جدید و تازه جایگزین کنید. بررسی کنید که در ظرف به درستی قفل شده باشد. بررسی کنید که لوله خیلی آزاد یا چند لایه و متقاطع نباشد.
صابون مایع در قسمت پایین محفظه نشت می‌کند بررسی کنید که لوله در قسمت پایین مخزن به صورت متقاطع نباشد. در این صورت یا مخزن آسیب دیده است یا سوراخ شده است. کارتریج یکبار مصرف صابون را بررسی و تعویض کنید.

 

دستورالعمل های مهم:

در ادامه برخی از نکات مهم آورده شده است که بهتر است در مورد دستگاه مایع ریز اتوماتیک و تازه خریداری شده خود بدانید.

 1. اطلاعات مربوط به جایگزینی مایع
 2. کیفیت مایعی که باید استفاده کنید
 3. هشدارها و احتیاط‌های ذکر شده

همچنین، قبل از استفاده از محصول، صفحه اطلاعات ایمنی مواد را بخوانید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *