بلاگ

نحوه محاسبه سایز مناسب شیر آشپزخانه

نحوه محاسبه سایز مناسب شیر آشپزخانه

اولین گام برای انتخاب شیر آشپزخانه‌ی مناسب اطمینان از این موضوع است که این شیر به طور مناسب در سینک جا خواهد گرفت. برای پیدا کردن اندازه‌ی درست شیر مناسب ظرف‌شویی‌تان یک متر نواری بردارید و این گام‌های ساده را دنبال کنید.

قدم اول: اندازه‌ی پروژه‌ی خود را مشخص کنید

اگر درحال تعویض یک شیر با یک شیر مشابه هستید تنها کافی است به بسته‌بندی قدیمی آن مراجعه کنید و با استفاده از دیاگرام بالا، ارتفاع، ارتفاع سرشیر و برد سرشیر شیرآلات فعلی خود را متوجه شوید. سپس می‌توانید یک شیر جایگزین با اندازه‌های یکسان پیدا کنید.

در هنگام انتخاب یک مدل جدید تعداد حفره‌های نصب سینک خود را چک کنید. سپس گام بعدی را برای مطلع شدن از بهترین مدل شیر مناسب برای ظرف‌شویی‌تان دنبال کنید.

قدم دوم: اندازه‌ی حفره‌های سینک را بسنجید

برای این که مطمئن شوید شیر جدیدتان با سینک فعلی متناسب خواهد بود، تعداد حفره‌های در دسترس سینک را بشمارید. اگر بخش‌های نصب شده در هنگام نصب سینک قبلی‌تان این کار را سخت می‌کنند، زیر سینک را نیز چک کنید. شیرهای آشپزخانه می‌توانند از یک تا پنج حفره را پر کنند و برخی مدل‌ها نیز با استفاده از درپوش‌های مخصوص و یا وسایل فرعی می‌توانند تعداد حفره‌های متفاوتی را پر کنند. حفره‌های فعلی ممکن است نیاز داشته باشند تا کاملاً پر یا بسته شوند که این به مدل و نحوه‌ی نصب شیر جدیدتان بستگی دارد. برخی شیرها حتی می‌توانند در صورتی که سبک لوله‌کشی خانه‌ی شما اجازه دهد بر روی دیوار نصب شوند.

قدم سوم: مرکز شیرآلات را اندازه بگیرید

اگر نوع اتصال شیر فعلی شما بیشتر از یک حفره را اشغال می‌کند، فاصله‌ی مرکز حفره‌ی سمت چپی تا مرکز حفره‌ی سمت راست را اندازه بگیرید. برای مطمئن شدن از این که شیر جدیدتان با طرح ظرف‌شویی‌تان متناسب است اندازه‌ی آن نباید از حداقل اندازه‌ی مرکز شیرآلات ذکرشده در مشخصات شیر کمتر باشد.

قدم چهارم: فضای اطراف را چک کنید

اگر شیرتان در مقابل دیوار قرار گرفته، فاصله را از مرکز هر حفره تا دیوار بسنجید تا بیشترین عمق قابل استفاده در شیر را پیدا کنید. اگر در بالای ظرف‌شویی‌تان پنجره یا کابینتی قرار دارد، ارتفاع را از مرکز حفره‌ها بسنجید تا حداکثر ارتفاع را به دست آورده و مطمئن شوید که شیر جدیدتان می‌تواند به راحتی در زیر آن قرار گیرد. برای پیدا کردن بهترین مقدار برآمدگی، فاصله‌ی میانه‌ی حفره تا میانه‌ی سینک را اندازه بگیرید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا مطمئن شوید که حتی اگر حفره‌ها در پشت لبه‌ی سینک هم قرار گرفته باشند، سرشیر به میانه‌ی سینک خواهد رسید و شستن ظروف را آسان‌تر خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *