بلاگ

بررسی شیر هوشمند الکسا

بررسی شیر هوشمند الکسا

این مطلب از زبان یکی از مصرف کنندگان شیر هوشمند الکسا نوشته شده است.

شیر آب ما در زمان شروع همه گیری کرونا شکست، آن lمان بود که دریافتیم که به یک آشپزخانه جدید نیاز داریم. اگر چه ما یک جایگزین موقت را سرهم کردیم، اما آشپزخانه بسیار قدیمی ما در اطرافمان تخریب شد. حال پس از گذشت چند ماه از بازسازی خانه هوشمندمان به نتایج کاملی رسیده‌‌ایم. من به تازگی یکی از هوشمندترین و کاربردترین شیرهای ظرفشویی دنیا را تهیه کردم.

شرکت مون همیشه به خاطر شیر آلاتش شهرت داشته اما زیر مجموعه U از مون آن، به یک نقش آفرین اصلی برای دستگاه‌‌های هوشمند خانگی تبدیل شده است. شیرآلات هوشمند این شرکت نه تنها به تنظیم جریان آب در آشپزخانه و سینک‌‌های حمام کمک می‌‌کنند. این شیر اب دارای حسگرهای حرکتی است که با الکسا یا دستیار گوگل sync می شوند تا بتوانید با صدایتان هم آنها را کنترل کنید.

در حالیکه حسگر حرکتی به یکی از ویژگی‌‌های محبوب شیرها تبدیل شده است، این امکان را به شما می‌‌دهد که جریان آب را با تکان دست خود قطع و وصل کنید. ولی نمی‌‌توانید دمای آب را بدون استفاده از دست تغییر بدهید. اینجاست که شیر مدل U از مون من با قیمت گزاف 450 دلاریش خودی نشان میدهد.

از طریق بلندگوی هوشمند آمازون اکو (نسل چهارم) در نزدیکیمان، می‌‌توانم از الکسا بخواهم که آب جاری از شیر را گرمتر یا سردتر بکند. حتی می‌‌توانم از دستیارم بخواهم دمای خاصی را برای آب، تا زمانیکه این مقدار در محدوده لوله کشی من باشد، در نظر بگیرد.

ترفندهای آن به اینجا ختم نمی‌‌شود. زمانیکه از الکسا خواسته می‌‌شود، می‌‌تواند مقدار دقیق آب را از یک قاشق غذاخوری تا یک فنجان اندازه گیری کند. در برنامه کاربردی همراه آن همچنین می‌‌توانم دما و مقدار آن را با تنظیمات سفارشی کنترل کنم.

با توجه به این مشخصه الکسا شروع به جاری کردن آب کرده و به من می‌‌گوید صبر کنم تا جریان اب متوقف شود. زمانیکه چراغ نشانگر روی شیر آب ثابت است بدین معنی است که آب به دمای درخواستی رسیده و من می‌‌توانم با تکان‌‌های دستم بر روی حسگر مقدار درخواستی را از آن خارج کنم.

راه اندازی شیر هوشمند U از شرکت مون

البته این توانایی‌‌های هوشمندانه به صورت ناگهانی کار نمی‌‌کنند. مثل هر شیر معمولی، شیر هوشمند U از مون من سر هم نشده رسید. خوشبختانه ما دانش اولیه‌‌ای از لوله کشی داشتیم و توانستیم خودمان این سخت افزار را در حدود 30 دقیقه نصب کنیم.

تنها تفاوت تنظیمات فیزیکی یک شیر معمولی و یک شیر هوشمند این است که شیر هوشمند به یک بسته باتری نیاز دارد که توصیه می‌‌شود آن را در کابینت زیر سینکتان نصب کنید.

از آنجایی که نمی‌‌توانید آن را سیم کشی کنید، مون با تدبیر خود 6 باتری مورد نیاز D را ارائه کرده است. در دفترچه راهنما گفته شده تا زمانیکه یک سیگنال وای فای قوی 4/2 گیگاهرتزی در موقعیت سینک شما موجود باشد، دو سال دوام می‌‌آورد.

شما همیشه می‌‌توانید یک لوله کش را نیز برای نصب شیر هوشمند خود به کار بگیرید. حتی اگر از استفاده از مشخصه‌‌های هوشمند صرف نظر کنید، شیر آب همانند یک شیر آب معمولی با کنترل‌‌های دستی به جهت تنظیم دما و تغییر بین جاری و افشان کار می‌‌کند.

در حقیقت ما چند هفته منتظر ماندیم تا شیر هوشمند U از مون را روشن کنیم. زمانیکه آماده شدیم وصل کردن شیر به وای فای و فعال سازی حساب مون من در برنامه کاربردی الکسا چند دقیقه طول کشید. فکر می‌‌کنم منطقی باشد که بگویم این یکی از ساده ترین دستگاه‌‌های هوشمند خانگی، از منظر نرم افزاری، است که تا به حال نصب کرده‌‌ام.

چرا یک شیر هوشمند سرمایه گذاری هوشمندی است؟

در درجه نخست، شیر آب چیزیست که ما همیشه از آن استفاده می‌‌کنیم. ما غذا درست می‌‌کنیم، از گیاهان مراقبت می‌‌کنیم، خودمان را با انرژی زنده نگه می‌‌داریم و دستمان را با آب سینک آشپزخانه می‌‌شوییم. با توجه به اینکه به چه میزان گوشت خام برای باربیکیو به کار می‌‌بریم، آماده بودیم تا به خاطر مزایای یک شیر آب با حسگر حرکتی پول خرج کنیم. اما زمانیکه با یک دستگاه فعال شده با صدا مواجه شدم که امکاناتی را ارائه می‌‌کرد که مناسب سبک زندگی ما بود، احساس کردم که رویاهای من را برای یک خانه هوشمند مناسب برای قرن بیست و یکم محقق می‌‌کند.

قطعاً به یک شیر آب گران قیمت نیاز ندارید. علیرغم ویژگی‌‌های هوشمند، ما همچنان از روی عادت از کنترل‌‌های دستی استفاده می‌‌کنیم و قدردانی می‌‌کنیم از اینکه مهمانان زمان مراجعه برای دسترسی به آب، مشکلی ندارند. با این حال زمانیکه دست‌‌هایمان پر است یا فقط می‌‌خواهیم تجربه‌‌ای خودکار داشته باشیم، استفاده از حسگر حرکتی و گزینه‌‌های کنترل صدا، تغییر دهنده بازی هستند.

بیش از آن، پس از شکست مقتضحانه اهرم شیر قدیمی، ما فکر کردیم که یک شیر هوشمند یک سرمایه گذاری هوشمندانه است. زمانیکه به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، شیر آب کمتر دچار سایش و گسست می‌‌شوند زیرا قسمت‌‌های مختلف آن را کمتر لمس می کنید. همچنین شیر آب هوشمند می‌‌تواند مبلغ قبض آب شما را کاهش بدهد، البته تا وقتی که از ویژگی توزیع دقیق آب آن استفاده کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.