بلاگ

بهترین شیرهای چشمی برای خانه شما

بهترین شیرهای چشمی برای خانه شما

آشپزخانه و سرویس بهداشتی خود را با شیرهای چشمی مناسب برای خانه‌ی خود، تا حد ممکن عاری از میکروب بسازید.

در دنیای پر از شگفتی و نوآوری امروز همه چیز بدون تماس دست است، که استفاده از خانه شما را آسان‌تر می‌کند و نگهداری از آن را نیز آسان‌تر می‌کند. از ماشین گرفته تا آشپزخانه، فناوری بدون لمس به ایمن نگه داشتن خانواده کمک می‌کند و در عین حال در جزئیاتی مانند نظافت، از هدر رفتن وقت شما جلوگیری می‌کند.

برای راه‌اندازی آشپزخانه و حمام خود، این ایده‌های خانگی و بدون لمس را بررسی کنید. همه آن‌ها را می‌توان در رنگ‌های پایان کار و گزینه‌های طراحی بسیار متنوعی برای مطابقت با خانه خودتان بیابید، و اگر تصمیم بگیرید که خودتان آن‌ها را به عنوان بخشی از به روزرسانی سریع اتاق نصب کنید، پروژه‌ عالی آخر هفته را ایجاد می‌کنند.

قبل از خرید

همانطور که به فکر ارتقا شیرآلات به لمسی در مقابل شیر آب چشمی هستید، مهم است که به ویژگی‌های بهترین شیر آب چشمی مناسب برای خانواده شما توجه کنید. در حالی که سبک کار همیشه مهم است، اما تنها یکی از ملاحظات است. همیشه داشتن اطلاعات کافی در مورد میزان استفاده روزانه از شیر آب و اطمینان از مطابقت داشتن مواد با خواسته‌های شما کاری عاقلانه است.

مواد و جنس‌های به کار رفته

مواد به کار رفته در ساخت شیرآلات بر دوام و کیفیت کلی آن‌ها و همچنین نگهداری مورد نیاز در طول زمان تأثیر می‌گذارد. فولاد ضد زنگ و برنج از مواد مقاوم و متداول برای شیرهای آب هستند و در انواع مختلفی از یافت می‌شوند. شما می‌توانید رنگ و درخششی را که ترجیح می‌دهید از نقره انعکاسی، مس مات، یا رنگ مشکی صاف و یکدست انتخاب کنید که همه برای ایجاد مطابقت با طراحی داخلی خانه شما طراحی شده است.

فناوری سنسور

انواع مختلف شیر آب از سنسورها برای شروع جریان آب استفاده می‌کنند. سنسورها را می‌توان در چندین مکان روی شیر آب لمسی یا چشمی نصب کرد که برای پاسخگویی به حرکت یا لمس مستقیم برنامه‌ریزی شده‌اند.

هر زمان برای شما ممکن بود، بهتر است دقت سنسورها را تأیید کرده و اطمینان حاصل کنید که شیر آب به تعاملات مناسب خانواده شما پاسخ می‌دهد. به عنوان مثال، اگر انتظار دارید شیر آب به حرکت دست شما پاسخ دهد، حتما یک شیر آب چشمی با سنسورهای مناسب انتخاب کنید. به جای پاسخ دادن به تغییر نور در اتاق یا بازی گربه خانواده با سنسور شیر، به دنبال شیرآلات با دامنه حسگر و حساسیت مناسب باشید تا تنها به دستور کاربر فعال شود.

منبع تغذیه

همانند سایر فناوری‌های مدرن، بهترین شیرآلات چشمی نیز به منبع تغذیه نیاز دارند. این جریان ولتاژ پایین را می‌توان از طریق باتری نصب شده یا مستقیماً از طریق منبع تغذیه منزل تأمین کرد. قبل از خرید شیر آب لمسی یا چشمی، در مورد محل قرارگیری شیرآلات در ارتباط با نزدیک‌ترین پریز برق تامل کنید و بهترین منبع تغذیه را برای خودتان انتخاب کنید. بعضی از واحدها باتری‌هایی با دو یا بیشتر از دو سال دوام دارند.

نرخ جریان

GPM  یا گالن در دقیقه، نشانگر میزان آب و فشاری است که واحد تولید می‌کند. امروزه بیشتر شیرهای آب برای صرفه‌جویی در مصرف آب و صرفه‌جویی در هزینه خانه شما در قبض آب، دبی را زیر 2 GPM نگه می‌دارند. شیر آب و توالت‌های چشمی بسیار کارآمدتر از نمونه‌های سنتی در نظر گرفته می‌شوند و بسیاری از مدل‌ها در مارک‌های مختلف انتظارات WaterSense EPA را نشان برآورده می‌کنند تا نشان دهند عملکرد بهتری نسبت به سایر محصولات دارند.

ویژگی‌های شیر آب

بدیهی است که همه شیرهای آب یکسان ساخته نشده‌اند.گزینه‌هایی که انتخاب ‌کنید تجربه خانگی و بدون لمس شما را شخصی‌سازی می‌کنند، بنابراین ویژگی‌هایی را پیدا کنید که کاملا مناسب خانواده شما باشد. این ویژگی‌ها شامل شکل فیزیکی و عملکرد شیر آب می‌شوند.

شیرهای لمسی و شیرهای چشمی در تمام موارد از یک طراحی سنتی گرفته تا محبوب‌ترین مدل‌های بدنه مدرن و ظاهر برای حمام یا آشپزخانه موجود است. بهترین شیر آب چشمی نوعی شیر است که آنچه شما انتظار دارید را برآورده کند، خواه این بدان معنی باشد که دارای قوس بلند و یا دهانه کشش پایین برای آسان‌تر کردن شستن قابلمه‌ و ماهی‌تابه‌ها است. مدلی را پیدا کنید که دارای یک شلنگ به اندازه کافی بلند باشد تا سری اسپری بتواند به راحتی در سینک ظرفشویی حرکت کنند.

برخی از شیرهای آب تنظیمات دمای آب را از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر با حالت دستی طراحی شده‌اند تا به کاربر اجازه دهند دمای مناسب خودش را انتخاب کند. این سیستم‌ها اغلب از نمایشگرهای نوری برای نشان دادن حالت‌های مختلف کنترل که کاربر می‌تواند انتخاب کند استفاده می‌کنند.

هنگام خرید شیرهای لمسی و چشمی، به دنبال ویژگی‌های عملیاتی مانند تایمر خاموش کردن خودکار باشید. این نوع ویژگی‌ها با اطمینان از اینکه جریان آب تنها در صورت وجود حرکت مکرر برقرار می‌ماند، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کنند. اکثر تایمرها جریان آب را حداکثر برای چهار دقیقه باز نگ‌ می‌دارند.
حتی کنجکاوترین گربه ها نیز نمی‌توانند با شیر مجهز به تایمر باعث سرریز شدن سینک شوند.

شیرهای چشمی چگونه کار می‌کنند

تمام شیرهای خانگی برای کنترل جریان آب از لوله‌کشی خانه به دریچه‌های مکانیکی درون بدنه شیر آب متکی هستند. شیر آب لمسی / چشمی نیز از این قاعده مستثنی نیست، تنها تفاوت در میزان تلاش کاربر است.

شیر برقی

نوع شیرفلکه مورد استفاده در شیرهای خانگی چشمی و لمسی را شیر برقی می‌نامند. این شیرهای برقی شیرهای الکترومکانیکی هستند که با استفاده از توان مغناطیسی، شیر آب را از طریق ورودی الکتریکی از سنسورهای مادون قرمز یا لمس روی بدنه شیر به حالت روشن/باز یا خاموش/بسته می‌برند. شیر مکانیکی پس از فعال شدن، از ورودی آب فاصله می‌گیرد تا آب جریان یابد.

حسگرهای حرکت

مانند سنسورهای مادون قرمز، در شیرهای چشمی هم، یک صفحه حسگر روی بدنه شیر تعبیه شده است، همان جایی که دستان کاربر معمولاً زیر آب قرار دارد. دامنه حساسیت سنسور می‌تواند بسته به مدل متفاوت باشد، اما معمولاً در فاصله چند اینچی موثر است. این سنسور پس از تحریک شدن، آب را قطع یا وصل می‌کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که صفحه تمیز و عاری از انسداد است.

حسگرهای لمسی خازنی

شیرهای لمسی از سیستم شیر یکسانی برای کنترل جریان آب استفاده می‌کنند، اما نحوه تحریک سنسور متفاوت است. بدنه شیر آب از ماده‌ای فلزی و رسانا مانند برنج ساخته شده است. در داخل شیر آب یک سنسور لمسی خازنی قرار دارد که به انرژی الکتریکی موجود در بدن انسان پاسخ می‌دهد و در نهایت باعث باز و بسته شدن آب می‌شود.

حسگرهای لمسی خازنی به همان انرژی طبیعی پاسخ می‌دهند که الکتریسیته ساکن نامیده می‌شود. از مقدار کم انرژی استاتیک برای ثبت لمس حسگرها استفاده می‌شود، بنابراین هیچ خطر انتقال انرژی یا ضربه از شیر آب به کاربر وجود ندارد.

این سنسورها قادر به واکنش در برابر لمس کوتاه در هر نقطه از منطقه سنسور شیر، یا لمس طولانی‌تر مانند نگه داشتن سر اسپری یک شیر هستند. شیرهای لمسی ممکن است تنظیمات خاصی داشته باشند که در تفاوت جریان آب بین یک لمس کوتاه و یک نگهداری طولانی مدت تأثیر بگذارد، برای مثال اگر لمس کوتاه باشد، آب تنها برای چند ثانیه باز بماند ولی اگر طولانی‌تر بود، برای یک دقیقه یا بیشتر فعال باشد.

شیرآلات آشپزخانه لمسی و چشمی

شیرآلات آشپزخانه لمسی و چشمی

آشپزخانه یکی از شلوغ‌ترین و آلوده‌ترین مکان‌های خانه است. از تمیز کردن قابلمه‌ها و ظروف مختلف گرفته تا انجام دادن چمد کار به طور همزمان هنگام تهیه وعده‌های غذایی، مواد غذایی و میکروب‌هایی که روی ظروف و دست آشپز و بقیه آن‌ها وجود دارد. با استفاده از شیر آشپزخانه سنتی، دسته شیر آب نیز کثیف می‌شود.

شیرهای آشپزخانه لمسی/چشمی باعث کاهش آلودگی و آشفتگی سطحی می‌شود که هر روز در آشپزخانه آن را تجربه می‌کنید. حرکت دست یا لمس سبک مچ دست در کنار شیر آب، آب را باز می‌کند، چه برای پر کردن یک لیوان آب آشامیدنی باشد و چه برای شستشوی ظروف کثیف. بهترین شیر آشپزخانه چشمی علاوه بر صرف وقت کمتر برای تمیز کردن، با کاهش در معرض میکروب بودن خانواده شما، سلامت آن‌ها را تضمین می‌کند.

شیرآلات لمسی آشپزخانه

شیر آشپزخانه لمسی را می‌توان با لمس آرام پشت دست یا بازو بر روی سنسور روشن کرد. این سنسورها معمولاً در پایه شیر قرار می‌گیرند.

هرگونه لمس در هر نقطه از شیر بین گیرنده‌ها برای فعال کردن جریان آب کافی است، بنابراین کاربر می‌تواند بدون دست زدن به شیر آب با دست‌های آلوده، کارش را انجام دهد. سپس کاربر می‌تواند با دست‌های تمیز برای شستن ظروف یا کارهای دیگر، شیر آب را مستقیم‌تر کنترل کند و آشپزخانه را تمیزتر نگه دارد.

شیرآلات چشمی آشپزخانه

با استفاده از شیرهای آشپزخانه چشمی، سنسورها قبل از روشن شدن جریان آب، حرکت را در شیر یا نزدیک آن ثبت می‌کنند و باعث کاهش اثر انگشت‌های نامرتب و جمع شدن لکه‌ها در پایه شیر می‌شوند. بهترین شیرآلات چشمی آشپزخانه با تمامی امکانات، مانند سر اسپری قابل جدا شدن با تنظیمات فشار آب متغیر برای کمک به تمیز کردن ظروف در سینک دسترس است. سنسور حرکت شیرهای چشمی را با بدنه شیرهای قوس‌دار بلند و یک شلنگ اسپری بلند ترکیب کنید تا سبک و کارایی شیر آشپزخانه را به حداکثر برسانید.

شیرهای سرویس لمسی و چشمی

شیرهای سرویس لمسی و چشمی

CDC  به افراد سالم توصیه می‌کند که حداقل 20 ثانیه دست‌هایشان را کاملاً شستشو دهند. این می‌تواند مقدار زیادی آب را با یک شیر آب دستی و سنتی هدر دهد، زیرا در حالی که دست‌ها کاملاً بسته شده‌اند، آب از شیر خارج می‌شود.

برای صرفه‌جویی در هزینه آب و صرفه‌جویی در وقت، میکروب‌ها و کف صابون را از شیر آب و لبه سینک ظرفشویی پاک کنید، و آن را به یک شیر دستشویی چشمی تغییر دهید. با شیرهای سرویس لمسی/چشمی ، آب تنها در صورت نیاز برای شستن دست یا سایر کارهای حمام استفاده می‌شود. در هنگام مسواک زدن دیگر شیر آب باز نمی‌ماند. با شیرآلات لمسی و چشمی تنها به اندازه نیاز از آب استفاده کنید.

برای انتخاب بهترین شیر چشمی برای فضای خود، رنگ نهایی و سبک طراحی متناسب با سایر وسایل سرویس بهداشتی خود را انتخاب کنید. اگر زمان نوسازی سریع حمام است، وسایلی جذاب پیدا کنید تا مطابق با سبک شیر آب باشد و ظاهر کل حمام را تازه کند.

شیرآلات لمسی برای حمام و دستشویی

یک شیر لمسی را می‌توان با پشت مچ دست یا بازو فعال کرد تا اینکه یک دسته را بگیرید یا بچرخانید. این امر باعث نمی‌شود مجبور شوید مناطق مشترک روی دسته شیر را لمس کنید که ممکن است شما را در معرض میکروب‌ها و ویروس‌های خطرناک قرار دهد.

شیرآلات برای سرویس

بهترین شیر آب چشمی به حرکات دست در محدوده سنسور پاسخ می‌دهد، درصورتی که دستان شما به کارهای حمام مانند مسواک یا تمیزکاری مشغول هستند، استفاده آسان از آن بیشتر به چشم می‌آید. در  شیرهای آب چشمی دامنه سنسور را نزدیک به لبه سینک ظرفشویی، مستقیماً در زیر خروجی آب قرار می‌دهند، که دسترسی و عملکرد آن‌ها را برای همه افراد خانواده راحت می‌کند.

سیفون‌های چشمی برای توالت‌ها

سیفون‌های چشمی برای توالت‌ها

بهترین شیر چشمی در بازار هم نمی‌تواند شما را از همه چیز نجات دهد، وقتی صحبت از خطرات سطح توالت می‌شود. یکی از بدترین عاملان میکروب در دستشویی توالت فرنگی است.

خواه صندلی و درب توالت و یا دسته شستشو، سطح توالت هر آنچه را که نمی‌خواهید خانه شما بین تمیزکاری‌ها لمس کند در یک جت جمع می‌کند. توالت‌های چشمی با از بین بردن فلاش دستی، مشکل انتقال میکروب‌های سطح را حل می‌کنند.

انواع توالت‌های لمسی و چشمی

وقتی نوبت به یافتن یک توالت فرنگی چشمی می‌رسد، انواع مختلفی از طرح‌ها برای انتخاب وجود دارد اما عملکرد بدون لمس آن‌ها ثابت است. به سادگی با تکان دادن دست خود در مقابل سنسور سیفون را فعال کنید و یا از مدل‌های خودکار استفاده کنید.

بیشتر مدل‌های فلاش چشمی به سنسورهای مادون قرمز متکی هستند. بعضی حسگرها در قسمت جلوی مخزن نصب می‌شوند تا حرکت روی مخزن را تشخیص دهند و پس از رفتن کاربر، فعال شوند. و برخی دیگر سنسورها را در بالای مخزن آب نصب کرده‌اند، بنابراین تا زمانی که کاربر دست خود را بر روی نقطه حسگر قرار ندهد، فعال نمی‌شود.

توالت‌های فشار کم نیز وجود دارد که به جای وجود دسته برای سیفون، دکمه فشار دادن را ارائه می‌دهد، که گزینه‌ای کوچک‌تر و آسان‌تر را فراهم می‌کند.

شیرآلات توالت

شیر توالت فرنگی محبوب یک نوع متفاوت از شیرآلات چشمی است. یک توالت یا لوازم جانبی توالت مخصوص است که با استفاده از یک منبع تمیز آب به کاربر کمک می‌کند تا پس از استفاده از توالت، خود را به خوبی تمیز کند. افزودن این ویژگی به توالت بهداشتی اجازه می‌دهد تا اقدامات اولیه بهداشت شخصی کاملاً بدون دست انجام شود و تقاضای کاغذ توالت نیز در خانه کاهش یابد.

این روش معمولاً در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و با نصب این فناوری برای بهداشت بیشتر عملکردهای مکانیکی، در ایالات متحده محبوبیت بیشتری کسب کرده است. مدل‌های جدیدتر طوری طراحی شده‌اند که بین هر بار استفاده به طور خودکار تمامی قطعات را ضدعفونی می‌کنند، که نگهداری آن‌ها را آسان و سالم می‌کند.

یکی دیگر از مزایا این است که در بسیاری از شیرآلات سرویس‌های بهداشتی، نصب بر روی دیوار نزدیک توالت انجام شده است. با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی به دست زدن به توالت نیست و نیاز به خرید دستمال توالت اضافی را نیز کاهش می‌دهد.

گزینه‌های تجاری چشمی

بخشی از مسئولیت مالکیت یک کسب و کار این است که ایمنی و سلامت کارمندان و مشتریان خود را در کارهای روزمره حفظ کند. به روزرسانی دفتر، فروشگاه یا حتی یک انبار، به مدل‌های لمس یا چشمی، روش خوبی برای انجام این کار است.

اگر در حال نصب و تعویض شیر آب دستشویی یا شیر آب حمام هستید، شیرآلات چشمی استفاده از آب را به آنچه کاملا لازم است محدود می‌کند، و همچنین احتمال باز ماندن آب توسط افراد چه از روی عمد و چه بی‌توجهی را کاهش می‌دهد. همچنین محیط را هم برای کارکنان و هم برای مشتریان از لحاظ میکروب‌ها و ویروس‌های مضر، سالم‌تر می‌کند.

شیرآلات تجاری چشمی

در بحث مرور شیرهای چشمی تجاری، در سبک‌ها هیچ کمبودی وجود ندارد. بهترین شیرآلات چشمی، کارآمد و بادوام هستند در حالی که هنوز با طراحی هر اتاق در هر ساختمانی کاملا جور می‌شوند، مخصوصاً وقتی صحبت از تاسیسات تجاری می‌شود.

شیرهای چشمی سرویس‌ها، طراحی مدرنی را ارائه می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که درجه حرارت آب را تنظیم کنید، بنابراین نیازی به دستگیره‌های اضافی یا سطوح قابل لمس نیست. اگر یک دستگاه خشک‌کن و جا‌مایعی چشمی هم به این مجموعه اضافه کنید، دستشویی شما کاملا بدون لمس و بدون احتیاج به دستمال کاغذی خواهد بود. این امر حتی مدت زمانی که صرف نظافت و نگهداری می‌کنید را هم کاهش می‌دهد.

توالت‌های تجاری چشمی

بسیاری از طرح‌های توالت‌های تجاری به طور مستقیم در دیوار قرار می‌گیرند و به مخازن ذخیره آب اعتماد نمی‌کنند، بنابراین ظاهر توالت تجاری چشمی اغلب با توالت معمولی متفاوت است.

این توالت‌ها از یک پایه و کاسه توالت کفی یا دیواری تشکیل شده‌اند و اغلب تنها یک سیفون که به دیوار بالا نصب می‌شود. فناوری سنسور مخزن آب در دستگاه قرار دارد و سنسورهای حرکتی با تشخیص حرکت در مقابل کاسه توالت، جریان را فعال می‌کنند.با تغییر در طراحی، این مدل فضای کمتری را بر روی دیوار حمام اشغال ‌می‌کند و بسیار کم مصرف است، همه و همه بدون ایجاد هیچگونه تغییری در عملکرد اصلی توالت فرنگی‌های چشمی.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.