بلاگ

انواع مایع ریز اتوماتیک کدامند؟

انواع مایع ریز اتوماتیک

مایع ریز اتوماتیک، که با عنوان صابون مایع ریز چشمی یا غیر لمسی هم شناخته شده، به طور اتوماتیک، یک مقدار مشخصی از محلول صابون را خارج می‌کند.هنگام شستن دست‌ها، دست مصرف کننده، زیر دهانه و در مقابل سنسور (حسگر)، قرار می‌گیرد. سنسور فعال شده، یک مکانیزم پمپ را برای خارج کردن مقدار مشخص و از پیش تعیین شده صابون، از دهانه، فعال می‌کند. در زیر ما سه نوع مختلف از مایع ریز اتوماتیک را، بر اساس انواع سنسورشان، به عنوان نمونه، آوردیم:

  • سنسور بر پایه نوع مدار خود، بطور لحظه ای پرتوی را خارج می‌کند و منتظر می‌ماند تا آن پرتو، بازتاب کند. وقتی دست‌ها نزدیک دهانه قرار می‌گیرد، پرتور ساطع شده از سنسور، با برخورد به دست، به سنسور بازتاب میشود و با گرفتن این پالس، مدار اصلی، پمپ الکتریکی صابون را به کار می‌اندازد. سنسورهای مدرنی که در مایع ریز اتوماتیک استفاده می‌شود، نور مادون قرمز با طول موج حدود nm 850 را به کار می‌گیرد. در سنسور مایع ریز اتوماتیک، یک فرستنده و یک گیرنده، به کار می‌رود. وقتی هیچ دستی در مقابل وسیله قرار نگیرد، هیچ عکس العمل تابشی صورت نمی‌گیرد و بنابراین هیچ پالسی فرستاده نمی‌شود. اما وقتی دست‌ها در مسیر تابش مادون قرمز قرار می‌گیرد، قسمتی از اشعه مادون قرمز ساطع شده، در همان مسیر گیرنده، برمی‌گردد که بطور اتوماتیک باعث می‌شود که پمپ را روشن کند.
  • سنسور تصویری که از دو بخش ترکیب شده است: یک منبع اشعه متمرکز شده و یک سنسور اشعه. وقتی دست‌ها در خط شعاع اشعه قرار می‌گیرد، مکانیزم پمپ کردن، به دلیل شکست اشعه، فعال می‌شود.
  • سنسور مادون قرمز انفعالی، انرژی مادون قرمز را که به وسیله گرمای بدن انسان ساطع می‌شود، شناسایی می‌کند. وقتی دست‌های مصرف کننده، در نزدیکی سنسور قرار می‌گیرد، انرژی مادون قرمز سریعا ساطع می شود. بالا رفتن انرژی مادون قرمز، موجب می‌شود که پمپ فعال شود و یک مقدار مشخص از مایع صابون را برای فرستادن، تخصیص دهد.

نگهدارنده‌های صابون مایع، خصوصا مایع ریزهای اتوماتیک صابون، سه مزیت، نسبت به مایع ریزهای دستی صابون دارند. صابون مایع ریزهای اتوماتیک، غیر لمسی هستند، مدرنیته را ارائه می‌کنند و در مصرف صابون مایع صرفه جویی میکنند. مکانیزم‌های غیرلمسی یا سنسور‌ها، محیط استریل تری را ایجاد می‌کنند. بدون این‌که افراد مختلف، پمپ را لمس کنند، انتقال باکتری، محدود می‌شود. صابون مایع ریز اتوماتیک، مقدار مشخصی از صابون را، توزیع می‌کند. آن‌ها حتی مدل‌هایی دارند که، اجازه می‌دهند فرد مقدار صابونی که توزیع می‌شود را معین کند. مقدار بهینه ای که در آن، هدررفت حداقل خواهد بود.

مکانیزم‌های صابون مایع ریز اتوماتیک، که برای صابون است، ممکن است برای دیگر مایع‌ها مانند مایع ضدعفونی کننده دست، لوسیون، مایع لباسشویی و مانند این‌ها، کارکند. البته این امکان باید از پیش توسط تولیدکننده دستگاه، مجاز شناخته شده باشد. برای اطلاع از چنین مواردی از مشاوران خود در راندماکس، مشورت بگیرید.

در صورت امکان استفاده از مواد مختلف در دستگاه مورد نظر، تنوع فضاهای مناسب برای استفاده از مایع ریزها، بطور چشمگیری افزایش می یابد.

عملکرد بهداشتی دستگاه های مایع ریز چشمی و بدون نیاز به لمس با حجم صابون قابل تنظیم، به شما اجازه می‌دهد مقدار صابونی که توزیع می‌شود را تنظیم کنید، تا شما را از نامرتب ریختن صابون یا آمدن قطرات بعدی، نجات دهد. حالا شما می‌توانید با این دستگاه، از سرایت کردن بیماری ها نیز جلوگیری کنید.

صابون ریز مایع سرویس بهداشتی و مایع آشپزخانه، معمولا دارای ظرفیت های مخزن متنوع هستند. این مایع ریزها، برای استفاده در حمام و آشپزخانه نیز ممکن است ایده‌آل باشند. بعضی از انواع صابون ریزهای هوشمند از نوع رومیزی هستند که برای قرار گیری کنار سینک آشپزخانه یا روی کابینت های روشویی هم مناسب هستند. در آشپزخانه، مایع ریزها، هم روی پیشخوان و هم روی سینک آشپزخانه قرار داده می‌شوند. در حمام هم مایع ریز اتوماتیک، یا نصب می‌شود و یا نزدیک وان حمام قرار می‌گیرد. وقتی در آشپزخانه است، بیشترین استفاده از آن، قبل از آماده سازی غذا و قبل و بعد از خوردن غذا است. دستگاه‌های صابون مایع ریز اتوماتیک، تقریبا امکان انتقال باکتری را در بین اشخاص مختلف، از بین می‌برد. این، در نتیجه پیشرفت امروزی تکنولوژی دستگاه صابون مایع ریز اتوماتیک است، که ضدعفونی کردن دست، می‌تواند راحت تر و ایمن تر از قبل، حاصل شود.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.