بلاگ

راهنمای خرید شیر آشپزخانه

نحوه انتخاب شیر آشپزخانه

سینک ظرف‌شویی و شیر آن یکی از پرکاربردترین بخش‌های هر آشپزخانه‌ای هستند و اغلب اوقات در طراحی آشپزخانه به عنوان قسمتی مهم در نظر گرفته می‌شوند.تعویض شیر آشپزخانه و ارتقای آن به شیری بهتر، راهی اقتصادی و آسان برای ایجاد تغییری سریع در ظاهر این قسمت از خانه است و در عین حال نیز می‌توان آن را بخشی از تغییرات گسترده در آشپزخانه در نظر گرفت. یک شیر جدید می‌تواند ظاهر کل آشپزخانه را تغییر دهد. اگر در این انتخاب هوشمندانه عمل کنید، می‌توانید به بهترین گزینه‌ی مناسب خانه‌ی خود برسید.

هوشمندانه عمل کنید

این موضوع که شیرهای آشپزخانه یکی از پرمصرف‌ترین اجزای این بخش از خانه محسوب می‌شوند جای تعجبی ندارد، اما موضوعی که شاید از آن اطلاع نداشته باشید، تعداد به روز رسانی هایی است که در سول سالیان بر روی این تجهیزات کوچک اعمال شده‌اند. گزینه‌های بسیار بیشتری از انتخاب دسته‌ی مناسب برای تنظیم آب سرد و گرم وجود دارند. علاوه بر این، ایده‌ی خوبی است که در هنگام خرید شیر ظرف‌شویی به انواع مختلف مدل‌ها، رنگ‌ها و ویژگی‌ها توجه کنید. انتخاب درست باعث می‌شود تا ظاهر آشپزخانه‌ی شما برای سال‌ها عالی و با ارزش‌تر به نظر برسد و در عین حال تمام نیازهای شما را نیز در هنگام کار در آشپزخانه برطرف می‌کند. نگاهی وسیع‌تر نسبت به گزینه‌های خود داشته باشید و مناسب‌ترین آن‌ها را به خانه بیاورید.

پیش از خرید بهتر است ایده‌ای کلی از نتیجه‌ی نهایی در ذهن خود داشته باشید. درباره‌ی رنگ و سبکی که می‌خواهید در آشپزخانه‌ی خود به کار بگیرید و همچنین به اندازه‌ی سینک ظرف‌شویی و کابینت‌های بالایی آن دقت کنید تا در انتخاب شیر دچار اشتباه نشوید. مهم‌ترین قسمت در انتخاب کردن یک شیر جدید این است که شما نیز پس از نصب شدن آن در آشپزخانه منزلتان از محیط جدید راضی باشید. در نتیجه همیشه نتیجه‌ی نهایی را در ذهن داشته باشید.

انتخاب اندازه‌ی درست شیر آشپزخانه

یک متر پیدا کنید چرا که زمان اندازه گیری بعضی چیزها رسیده! اصولا پیدا کردن یک شیر که با اندازه‌ی آشپزخانه تناسب داشته باشد آسان‌تر از بازسازی آشپزخانه برای جا دادن شیرآلات جدید است. همان‌طور که در تمام پروژه‌های بازسازی منازل دیده می‌شود، انتخاب مکان برای شیرآلات جدید نیاز به تصمیمات مطالعه شده‌ای دارد که ایده‌ای کلی از قسمت ظرف‌شویی و گستره‌ی کاربردهای آن به شما می‌دهد.

این بدان معنی است که باید از عرض و عمق سینک به‌خصوص در مقایسه با اندازه‌ی ظروفی که در آن خواهید شست به‌خوبی اطلاع داشته باشید. علم هر شیری که قصد خرید آن را دارید باید به اندازه‌ی کافی برای کارهای روزمره و دیگر کارها بلند باشد و همچنین به اندازه‌ی کافی هم به سطح سینک نزدیک باشد تا از پاشیدن آب اضافی به دور سینک جلوگیری شود.

همچنین اگر به دنبال نصب شیرآلات متصل به سینک هستید باید از وجود فضای خالی کافی در قسمت پشتی سینک اطمینان حاصل کنید. شیرهای دیواری نیاز به رسیدن لوله‌ی خود به میان سینک دارند که در نتیجه باید فاصله‌ی میان لبه‌ی داخلی سینک و دیوار را در نظر بگیرید. برای این کار می‌توانید مقیاس سینک را با اندازه‌ی شیرها مقایسه کنید.

اندازه‌ی بخش بالایی پشت سینک، قطر سوراخ‌های از پیش نصب شده و فاصله‌ی میان مرکز این سوراخ‌ها را اندازه بگیرید. همچنین نیاز دارید تا از پهنای سینک و عمیق میان دیوار و لبه‌ی آن نیز اطلاع داشته باشید. این موضوع هم برای نصب و هم برای استفاده‌ی روزانه از شیرآلات مهم است؛ چرا که باید از وجود فضای خالی کافی میان دیوار و شیر برای کارکرد آزادانه‌ی دسته‌ها یا اهرم‌ها مطمئن شوید.

گزینه‌های موجود برای شیر آشپزخانه

درحالی که به دنبال یک شیر جدید برای آشپزخانه‌ی خود می‌گردید با گزینه‌هایی دیگری نیز مواجه خواهید شد که بر عملکرد و ظاهر کلی شیرآلات در آشپزخانه‌ی شما نیز تأثیر خواهند گذاشت. در نتیجه ایده‌ی خوبی است که پیش از انتخاب، اطلاعاتی پایه ای داشته باشید تا به‌خوبی ویژگی‌های محصول را متوجه شوید و دقیقاً همان مواردی را خریداری کنید که آن‌ها را می‌خواهید.

انواع اتصالات

در شیرآلات دو نوع اتصال مختلف وجود دارند که تفاوت عمده‌ی آن‌ها در محل نصبشان است.

شیرهای آشپزخانه‌ی متصل به سینک یا پیشخوان همان‌طور که از نامشان بر می‌آید به پیشخوان سینک یا به لبه‌ی آن متصل می‌شوند. شیرهای متصل به سینک بیشتر معمول هستند و به تبدیل‌شدن سینک ظرف‌شویی به یکی از عناصر طراحی داخلی آشپزخانه کمک می‌کنند.

شیرهای متصل به دیوار اغلب در مکان‌های تجاری یا صنعتی دیده می‌شوند و ظاهری خاص و مدرن دارند. آشپزخانه‌های خانگی، اتاق‌های شست‌وشوی لباس، گاراژها و گلخانه‌ها بیشتر اوقات برای ذخیره‌ی فضای بیشتر از این نوع اتصال استفاده می‌کنند. در آشپزخانه‌های کوچک‌تر با فضاهای محدود، شیرهای دیواری می‌توانند پیشخوان سینک را خالی کنند و به گزینه‌های مختلف طراحی سینک و سبک‌های لوله‌کشی خاص اجازه‌ی وارد شدن به آشپزخانه را بدهند.

دسته شیرآلات

دسته‌ها نقش تنظیم مقدار و دمای آب را دارند. این بخش‌ها به نوعی کنترل‌های ساده‌ی داخل بدنه‌ی شیر آب محسوب می‌شوند که جریان یافتن آب از شیر را کنترل می‌کنند و تنها با یک چرخش دست باز و بسته می‌شوند. انواع مختلفی از دسته های وجود دارند که این موضوع به تغییر ظرفیت‌های طراحی انجامیده و همچنین بدان معنی است که هریک از آن‌ها تعمیرات متفاوتی را در درازمدت می‌طلبند. نوع دسته عملکرد پایه‌ی شیرآب را تعریف می‌کند و به بخش‌های متحرک شیرآلات اشاره می‌شود که از جریان یافتن آب جلوگیری می‌کنند. انواع مختلفی از این دسته ها وجود دارد اما در اینجا به چهارمورد از شناخته‌شده‌ترین این موارد اشاره کرده‌ایم.

 • شیرهای توپی – این شیرها با دسته‌ی تکی خود در نزدیکی مرکز شیرآلات شناخته می‌شوند که می‌توانند دما و مقدار جریان آب را با چرخانده شدن کنترل کنند.
 • شیرهای دیسکی – یک دسته‌ی سرامیکی دیسکی می‌تواند با به بالا و پایین حرکت کردن جریان آب و با حرکت به چپ و راست دمای آن را تنظیم کند. این شیرها نام خود را از دو دیسک مسطح مکانیسم داخلی شیرآلات گرفته‌اند که با کمک یکدیگر مانعی برای عبور جریان آب تشکیل می‌دهند؛ حرکت دستگیره باعث جابه‌جایی این دیسک‌ها و جریان یافتن آب می‌شود. شیر دیسکی می‌تواند بدون نیاز به جایگزینی کل مجموعه جایگزین شود.
 • شیر کارتریجی – شیرهای کارتریجی معمولاً شیرهایی توخالی هستند که معمولاً در شیرآلاتی با دسته‌های تیغه‌ای پیدا می‌شوند چرا که این شیرها برای کار کردن تنها به چرخشی ۹۰ درجه‌ای نیاز دارند. کارتریج با چرخیدن باعث قطع شدن جریان آب می‌شود. اگر این نوع از شیرآلات تنها یک دستگیره داشته باشند، کارتریج با حرکت به بالا و پایین به آب اجازه‌ی جریان یافتن می‌دهد و با چرخش به چپ و راست دما را کنترل می‌کند. هنگامی دسته‌های جداگانه‌ای وجود داشته باشد، برای مثال در ظرف‌شویی‌هایی با سه یا چهار سوراخ، دو دسته‌ی جداگانه به کنترل جریان آب سرد و گرم به طور مجزا می‌پردازند. کارتریج‌ها بدون نیاز به تعویض کل شیرآلات می‌توانند جایگزین شوند.
 • شیر فشاری – شیرهای فشاری بیشتر در شیرآلاتی با ظاهر قدیمی‌تر دیده می‌شوند. این شیرها درست مانند شیرهای سنتی با چرخش ۳۶۰ درجه‌ی دو دستگیره‌ی مجزا کار می‌کنند. آب سرد و گرم توسط این دو دسته کنترل می‌شوند و در اکثر طرح‌ها نیز توانایی کنترل مقدار آب را نیز دارند. چرخاندن دسته‌ها واشر داخلی آن‌ها را فشرده یا منبسط می‌کند و این تراکم باعث باز و بسته شدن جریان آب می‌شود. به دلیل طرز ساخت این شیرها، در صورت خراب شدن آن‌ها باید کل مجموعه را تعویض کنید.

تعداد حفره‌های شیرآلات

اگر سینک ظرف‌شویی‌تان را به طور جداگانه خریداری کرده‌اید و از قبل به دیوار متصل نبوده است، به احتمال زیاد حفره‌هایی از پیش ایجاد شده و دیگر موارد موردنیاز برای لوله‌کشی را در داخل آن پیدا خواهید کرد. خود شیرآلاتی که آن‌ها را خریداری می‌کنید ممکن است تا سه حفره را نیز اشغال کنند که این عدد بسته نوع شیرآلات مد نظر شما تغییر خواهد کرد و دیگر موارد جانبی مانند جاصابونی نیز می‌توانند بسته به نیاز شما به این مجموعه اضافه شوند. این که یک، دو یا حتی چهار حفره را مد نظر داشته باشید بیشتر از هر چیزی به سبک و ظاهر شیری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

برای یک سبک مینیمالیستی:

 • یک شیر تک حفره‌ای با یک سری افشانه کننده می‌توانند بخشی از شیرآلات بلند و خمیده همراه با قوسی بلند و تند باشند که در نهایت به لوله می‌رسند که دارای سبکی صنعتی و از پیش جلا یافته همراه با دسته‌هایی اهرم مانند و یک سری افشانه مانند برای دست یافتن به کنترل بیشتر است. دیگر مدل‌ها دسته‌ی تنظیم آب را بر روی بدنه‌ی خود شیر قرار می‌دهند درحالی که مدل‌های غیر لمسی نیاز به هیچ‌گونه دسته‌ای ندارند و تنها با تکان دادن دست در مقابل حس‌گر کناری یا حتی در آشپزخانه‌های آینده، با یک دستور صوتی، به جریان آب دسترسی پیدا می‌کنید.
 • یک شیر تک حفره‌ای با یک افشانه کناری – با وجود تک حفره‌ای بودن این شیرآلات، افشانه کناری حفره‌ی دوم از پیش نصب شده بر روی سین یا سطح بالایی را اشغال می‌کند. این ظاهر ساده و تمیز نیاز به جای خالی زیادی در سینک ندارد و با این حال کاربرد و تنوع زیادی را ارائه می‌کند. موارد جانبی دیگری می‌توانند برای پرداختن بیشتر به طراحی و یا پر کردن حفره‌ی سوم (در صورت وجود) بدون استفاده‌ی سینک قابل‌استفاده هستند.

برای سبک کاری:

 • شیرهای دو دسته‌ای (با طراحی سه حفره‌ای) – برای تأکید بیشتر بر روی طراحی هنری شیرآلات، برخی از مدل‌های دسته‌های کنترل آب گرم و سرد را از یکدیگر جدا می‌کنند و هریک را در یکی از کناره‌های شیر میانی قرار می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید جای بیشتری را در سینک پر کنید و لبه‌ی آن را به بخشی مهم از طراحی خود تبدیل کنید. علاوه بر این، استفاده از شیرها به صورت نصب شده بر روی سینک و همراه با دسته‌ی تنظیم آب سرد و گرم تکی بسیار ساده است. یک صفحه اسکاتشون ساده می‌تواند برای پوشاندن یکی از حفره‌ها استفاده شود تا بتوانید از شیری با یک دسته‌ی جداگانه‌ی تکی استفاده کنید.

 • شیرآلات دارای اتصالات پل مانند همراه با افشانه‌ی کناری (با طراحی ۴ حفره‌ای) – یک شیر دارای اتصالات پل مانند دارای دو دستگیره‌ی تنظیم دما همراه با یک لوله‌ی آب میانی خواهد بود. آب سرد و گرم از دستگیره‌های مشخص‌شده عبور می‌کنند و در نهایت در محل تلاقی دو جریان با یکدیگر ترکیب شده و از طریق لوله‌ی اصلی خارج می‌شوند. شیرآلات دارای اتصالات پل مانند می‌توانند دو یا سه حفره را بسته به سبک انتخابی شما پر کنند و معمولاً به یک افشانه‌ی اضافی جداگانه نیز نیاز دارند چرا که اتصالات پل مانند مانع از افزودن قطعات جدید به لوله خواهند شد.

ویژگی‌های بیشتر شیر آشپزخانه

ممکن است این‌طور فکر کنید که کارهای چندان خاصی را نمی‌توان با شیر آشپزخانه انجام داد و تمام عملکرد آن در منبع آب بودن خلاصه می‌شود؛ اما این‌طور نیست. شکل شیرآلات از طرحی به طرح دیگر فرق می‌کند و کمپانی‌های معروف دنیا مانند Moen، Delta و Kohler همواره دنبال بهبود تعامل شیرآلات با سایر اجزای آشپزخانه هستند. این موارد با چیزهای پایه ای مانند افشانه‌های جداگانه و شیرهای تاشو شروع شدند؛ اما امروزه شرکت‌های دانش‌بنیان حتی به مواردی مانند این که چرا باید لبه‌ی دستگیره‌ها را با اثرانگشت‌های کفی کثیف کنید درحالی که می‌توانید با گرفتن بشقاب در مقابل شیر به جریان آب دسترسی پیدا کنید نیز فکر کرده‌اند؛ و ایده‌ها و راه‌حل‌های این شرکت‌ها سالانه بهتر و بهتر می‌شوند و همگی با این هدف خلق می شوند تا کار در آشپزخانه را با افزودن ویژگی‌های مختلف آسان‌تر کنند.

 • افشانه‌ی جانبی – یک افزونه‌ی قدیمی و کلاسیک سینک‌های ظرف‌شویی. هنگامی که شیر انتخابی شما شیری کوچک باشد که تنها جریان آب مستقیم را در دسترس شما قرار می‌دهد این افشانه‌ها مورد نیاز واقع می‌شوند. مهم نیست که درحال تمیز کردن قابلمه و ماهیتابه باشید، می توانید سینک را تمیز کنید و یا این که به یک گلدان آب دهید.
 • شیر دارای شلنگ – شیرهای دارای شلنگ تمام کارایی افشانه‌های جانبی را بدون اشغال کردن فضای اضافی در لبه‌ی سینک ارائه می‌دهند. این شلنگ خا به طرف پایین و به سمت سینک و یا با زاویه‌ای درست در بالای آن باز می‌شوند که دسترسی به آن‌ها را راحت‌تر می‌کند.

 • ویژگی‌های الکترونیکی شیرآلات – ویژگی محبوب و به سرعت در حال رشد در خانه‌های امروزی استفاده از فناوری هوشمند است؛ مکانیسم‌هایی هوشمندی که کارهای روزانه را کمی راحت‌تر می‌کنند. سینک آشپزخانه حالا می‌تواند با تنها تکان دست، جریان آب را به کمک حسگر نصب شده در بدنه‌ی شیرآلات قطع و وصل کند. در برخی طراحی‌ها نیز توانایی کنترل سینک از طریق دستورات صوتی وجود دارد که قابلیت کار بدون استفاده از دست‌ها را یک گام جلوتر برده است. ویژگی‌های الکترونیک ایمن و راحت در استفاده هستند اما ممکن است برای نصب به افراد حرفه‌ای نیاز داشته باشند. شیرآلات هوشمند باید به یک منبع انرژی مطمئن دسترسی داشته باشند که باید این موضوع را در هنگام طراحی مدل آشپزخانه در نظر بگیرید.

 • فیلتر آب – برخی از شیرآلات آشپزخانه دارای ویژگی فیلتر داخلی هستند که می‌توانند آب لوله‌کشی شما را تصفیه کرده و آن را مستقیماً از طریق شیر قابل آشامیدن کنند. این شیرآلات پرظرفیت توان انتقال ۱GPM آب و فیلتر کردن ناخالصی‌های معمول شیمیایی مانند کلر، سرب، جیوه و حتی آفت‌کش‌ها و کودهای شیمیایی را نیز دارند.
 • سردکن آب آشامیدنی – چه آب سرد و فیلتر شده چه آب آماده شده برای چای یا قهوه،‌ سردکننده‌های آب آشامیدنی جداگانه‌ی نصب شده در سینک می‌توانند پاسخگوی نیاز شما باشند. این سردکن‌ها در اندازه‌ای ساخته شده‌اند که حفره‌هایی که شیرآلات معمولی آشپزخانه پر می‌کنند را پر کنند اما طراحی آن‌ها به صورتی است که آب را با سرعتی کمتر به جریان در می‌آورند که مناسب پر کردن لیوان‌های آشامیدنی است. این سردکن‌ها معمولاً به عنوان بخشی از کیت فیلتر پیدا می‌شوند و بسیاری از آن‌ها دارای یک گرم کن آب نیز هستند که آب گرم را در دمای مناسب برای نوشیدنی‌هایی مانند چای نگه می‌دارد.

پوشش شیرآلات

در نهایت، یکی از مهم‌ترین جزییات در هنگام انتخاب شیرآلات آشپزخانه،‌ انتخاب بهترین پوشش است. پوشش شیرآلات، شکل ظاهری و میزان مقاومت شیرآلات در طول سال‌های استفاده را مشخص می‌کنند. از فولاد ضدزنگ گرفته تا مس و مواد سیاه‌رنگ مدرن، شیرآلات مختلفی با رنگ‌ها و فلزات گوناگون وجود دارند تا با رنگ‌ها و تم وسایل موجود در آشپزخانه‌ی شما تطبیق پیدا کنند. پوشش‌های جدیدتر شیرآلات به طور خاص برای مقاومت در برابر لکه‌های چرب به‌جامانده از اثرانگشت و دیگر لکه‌ها طراحی شده‌اند که این موضوع به تمیز نگه داشتن این شیرها کمک شایانی می‌کند. همان‌طور که مشخص است حتی می‌توانید از چندین فلز مختلف در دکور خانه‌ی خود استفاده کنید و هر سبکی که دوست دارید را به کار بگیرید.

 • کروم به دلیل همه‌کاره بودنش در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین مواد به کار رفته در شیرآلات به کار می‌رود. این فلز مستحکم است،‌ به راحتی پیدا و به آسانی با دیگر وسایل آشپزخانه هماهنگ می‌شود.
 • پوشش ساخته شده از جنس نیکل برس خورده پوششی بسیار بادوام است که برای مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند و به فرسودگی مقاوم است.
 • پوشش‌های مسی حسی سنگین و برجسته به فضای آشپزخانه‌ی شما می‌دهند. این پوشش‌ها که توانایی «باز ترمیمی» خود را دارند، با استفاده‌ی بیشتر ظاهری بهتر پیدا می‌کنند.
 • اگر به دنبال تعادل میان زیبایی و مقاومت هستید بدون شک نمی‌توانید از فولاد ضدزنگ بگذرید.

در نهایت، از این که شیری که انتخاب می‌کنید با سبک آشپزخانه‌ی شما هماهنگی دارد اطمینان حاصل کنید. درحالی که برخی پوشش‌ها مقاوم‌تر از سایر آن‌ها هستند، به طور کلی بیشترشان در طی استفاده‌ی عادی روزانه مشکلی پیدا نمی‌کنند. در نتیجه در این قسمت بیشتر از هر چیزی به ظاهر دقت کنید و مطمئن شوید که پوشش مد نظرتان با فضای داخلی تطبیق دارد.

تعویض شیر آشپزخانه و ارتقای آن به شیری بهتر، راهی صرفه و آسان برای ایجاد تغییری سریع در ظاهر این قسمت از خانه است و در عین حال نیز می‌توان آن را بخشی از تغییرات گسترده در آشپزخانه در نظر گرفت. در این راهنمای خرید به تمامی مواردی که در هنگام خرید شیرآلات جدید ضروری هستند اشاره می‌کنیم که در نهایت بتوانید شیری که دقیقاً مناسبتان است را انتخاب کنید.

انواع اتصالات

دو نوع اتصالات شیر وجود دارند: اتصال به سینک و اتصال به دیوار.

شیرهای متصل به سینک رایج‌ترین اتصالات موجود هستند. در این نوع از اتصال بزرگ‌ترین گستره از انواع شیرآلات، از شیرهای تک حفره‌ای تا سه حفره‌ای را پیدا خواهید کرد. در آشپزخانه‌های با فضای سینک محدود و یا در صورت نیاز به یک فضای تمیز، صنعتی و مدرن می‌توانید از اتصالات دیواری استفاده کنید.

متریال بکار رفته در شیرالات ساختمانی معمولا از جنس فلز برنج است با این حال بعضی از شیرالات صنعتی و ساختمانی از جنس فولاد یا استیل ضد زنگ هم ساخته میشوند. استفاده از متریال اولیه با کیفیت دغدغه بسیاری از تولیدکنندگان است. امروزه در کشورمان ایران هم تولیدکنندگان خوبی برای تولید متریال اولیه مرغوب و با کیفیت در تلاش هستند. برای مثال گروه صنعتی آتروپات که تولیدکننده میلگرد ترانس است و در حوزه فرآیندهای صنعتی حساس و پیچیده مانند کشش میلگرد، در سطح کشور مطرح است.

اندازه‌ی شیرآلات

باید اندازه‌ی شیر آشپزخانه‌ی خود را در نظر بگیرید و مناسب‌ترین مورد برای سینک خود را خریداری کنید تا از پاشش اضافی آب که ممکن است مانع کارتان شود جلوگیری کنید. مطمئن شوید که جای کافی در پشت شیر وجود دارد تا دسته‌ها بتوانند به طور درست عمل کنند.

ارتفاع لوله نیز باید به نسبت ظرف‌شویی‌تان در نظر گرفته شوند. این موارد برای شیرهای متصل به میزها نیز در نظر گرفته می‌شوند که اندازه‌ی کوچک‌تری نسبت به شیرهای دیگر دارند. قانون اصلی این است که اگر شیر خوب به نظر بیاید، واقعاً خوب است. از تمام توان خود استفاده و بهترین شیر مناسب سینک خود را پیدا کنید.

امکانات شیرآلات

حالا که اتصالات پایه را مرور کردیم بیایید تا درباره‌ی ویژگی‌ها حرف بزنیم.

سری‌های افشانه‌ای

سری‌های افشانه‌ای شناخته‌شده‌ترین ویژگی‌های شیرهای آشپزخانه محسوب می‌شوند. این سری‌ها به شست‌وشو و پر کردن ماهیتابه‌ها و قابلمه‌های بزرگ کمک می‌کنند. بسیاری از مدل‌ها یک انتخاب‌کننده‌ی حالت افشانه‌ی داخلی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا میان جریان معمولی و افشانه‌هایی با الگوهای فشار بیشتر که می‌توانند در هنگام شست‌وشو کمک‌کننده باشند جابه‌جا شوید.

بیشتر سری‌های افشانه‌ای از ساز و کاری استفاده می‌کنند که سری افشانه‌ای را به طور خودکار به بدنه‌ی شیر باز می‌گردانند؛ اما ویژگی فوق‌العاده‌ای که ما به آن علاقه داریم جا اندازی آهن‌ربایی است که با استفاده از نیروی مغناطیسی سری افشانه‌ای را در طول کارکرد عادی بدون هیچ مشکلی به جای خود در بدنه‌ی شیر آب باز می‌گرداند.

فناوری بدون تماس

فناوری بدون تماس اجازه می‌دهد تا بدون دست زدن به شیر آب با آن کار کنید.

ساز و کار فیلتر آب

برخی از شیرهای آشپزخانه دارای سیستم فیلتر آب نیز هستند. همانند فناوری بدون تماس، این شیرها دارای قطعاتی جداگانه هستند که باید در زیر سینک شما نصب شوند. باید از وجود فضای کافی اطمینان حاصل کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.