بلاگ

چگونه یک حمام و سرویس بهداشتی بی‌‌نهایت لوکس داشته باشیم؟

چگونه یک حمام و سرویس بهداشتی بی‌‌نهایت لوکس داشته باشیم؟

در این مطلب بهترین توصیه‌‌ها و ایده‌‌ها را برای طراحی یک سرویس بهداشتی لوکس، به شما خواهیم گفت.

با توجه دقیق به جزئیات و همینطور برنامه‌‌ریزی، هر خانه‌‌ای می‌‌تواند یک سرویس بهداشتی لوکس داشته باشد. چه سلیقه‌‌ای مدرن و به‌‌روز داشت باشید یا اینکه طرفدار دکوراسیون سنتی باشید، با داشتن یک سرویس بهداشتی لوکس، میتوانید مکانی برای آرامش و فارغ شدن از دغدغه‌‌ها و استرس‌‌های روزانه و همینطور آمادگی صبحگاهی بسیار راحت برای روزهای کاری شلوغ تهیه کنید.

مواد و مصالح لوکس

برای طراحی یک سرویس بهداشتی لوکس که بتواند نیازهای روزانه شما را رفع کند، استفاده از مواد اولیه‌‌ی لوکس از ضروریات است. صرف هزینه برای تهیه‌‌ی موادی مانند سنگ و چوب برای داشتن یک ویوی ظریف و حساب‌‌شده، قطعا ارزش سرمایه‌‌گذاری را دارد. مرمر، سنگ آهکی و تراورتن، به علت کیفیتشان در سرویس‌‌های بهداشتی بسیار زیاد استفاده می‌‌شوند. برای داشتن یک طراحی بدون ایراد و یکپارچه، از مصالح مشابهی مانند سنگ در کف و دیوارها نیز استفاده کنید.

لوازم و اسباب لوکس سرویس بهداشتی

برای داشتن بهترین کاربرد، نگهداری یکی از مهم‌‌ترین مواردی است که باید در طراحی سرویس بهداشتی مدنظرباشد. اسباب و لوازم سرویس بهداشتی خود را از جنس چوب یا فلز با پرداخت سفید و براق که همیشه مد هستند انتخاب کنید. همچنین ممکن است از طراحی‌‌های سفارشی که برای استفاده از تمام فضای موجودتان به کار می روند، استفاده کنید. به جای استفاده از اسبابی که قابل حمل هستند، از وسایل ثابت که دیدی منسجم و هماهنگ ایجاد می‌‌کنند، استفاده کنید. اگر فضای سرویس بهداشتی شما فضای کمی دارد، نصب تعدادی از وسایل بر روی دیوار، دید بزرگتری برای سرویس شما به ارمغان خواهد آورد.

قطعات سرویس بهداشتی

در انتخاب قطعات و بخش‌‌های سرویس بهداشتی مانند، کارایی مهم‌‌ترین مورد است که باید درنظر داشته باشید. اگر آنقدر خوش‌‌شانس هستید که فضای مورد نیاز را داشته باشید، یک دوش و یک وان مجزا نصب کنید. برای سرویس‌‌های با فضای محدودتر از یک دوش که در بالای وان نصب شده‌‌است استفاده‌‌کنید و یک محافظ شیشه‌‌ای لولادار برای ایجاد فضای دوش تعبیه کنید. از سیستم دوشی که یک افشان ثابت بزرگ برای بوجود آوردن مدلی شبیه بارش باران و همینطور یک افشان دستی برای آبکشی و شستشوی راحت‌‌تر دارد استفاده کنید.

همچنین ممکن است بخواهید از بادی‌‌جت‌‌هایی که روی دیوار نصب می‌‌شوند و برای ماساژ و رفع درد و گرفتگی فوق‌‌العاده هستند، استفاده کنید. دوش‌‌های مخفی ترموستات‌‌دار برای داشتن رنگ و پرداختی تمیز و ساده بسیار مناسب هستند و سبک‌‌های زیادی موجود هستند که به هر سلیقه‌‌ای می‌‌خورند. یا اینکه برای داشتن یک تجربه عالی از دوش گرفتن، از تاورهای ترموستات‌‌دار استفاده کنید. تاورها علاوه بر نصب آسان، تمام ویژگی‌‌هایی که می‌‌توان از یک پنل انتظار داشت را فراهم می‌‌کنند. از جمله: یک دوش بزرگ که بعضی‌‌هایشان قابلیت آبشاری نیز دارند، بادی جت و دوش دستی. علاوه بر این، تاورها امکان کنترل دقیق و ظریف بر مقدار جاری شدن آب و دمای آن به شما می‌‌دهد.

اگر سرویس شما سایز بزرگی دارد، تمام تمرکز خود را بر روی نصب یک وان مجزا که در وسط اتاق قرارگرفته است و اولین چیزی است که موقع ورود توجه را جلب می‌‌کند، بگذارید. وان‌‌های جدید در سرویس‌‌های مدرن بسیار زیبا و مناسب هستند، اما اگر ظرافتی که به زودی از مد نمی‌‌افتد می‌‌خواهید، یک وان و دوش کلاسیک انتخاب کنید.

دوش‌‌های واک‌‌این و پانل‌‌های شیشه‌‌ای لوکس ایده‌‌آل ترین مورد برای طراحی یک سرویس ساده ولی زیبا هستند. برای داشتن یک ساختار تمیز و مینیمال، یک سینی افشان (شاور ترِی) در کف نصب کنید و یا اگر سبک های لوکس را ترجیح می‌‌دهید، سینی افشان کف را کلا کنار بگذارید.

لوازم بهداشتی یکی دیگر از موارد بسیار مهم در یک سرویس بهداشتی لوکس است. سنگ توالت‌‌های دیواری که مخزن آب آنها کاملا درون دیوار پشتی قرار می‌‌گیرد، فضای بیشتری در کف سرویس به شما می‌‌دهد و تمیز کردن را آسان‌‌تر می‌‌کند و همینطور ویوی امروزی‌‌تری ایجاد می‌‌کند. هرچند سنگ توالت‌‌های معمولی ویو و ساخت تمیزتری را به دست می‌‌دهد. برای داشتن یک ویوی زنانه و مردانه، دو سنگ توالت را درکنار هم نصب کنید، همچنین این کار راه‌‌حلی برای جلوگیری از شلوغی و انتظار صبحگاهی است.

همه‌‌چیز بستگی به جزئیات دارد

برای به حداکثر رساندن راحتی در سرویس بهداشتی لوکس خودتان لازم است تا حتی کوچکترین جزئیات را نیز در طراحی فضای خود در نظر داشته باشید.

سیستم گرمایش از کف دمای سرویس بهداشتی را در حد بسیار دلنشینی نگه می‌‌دارد و باعث می‌‌شود کف سنگی سرویس در زیر پا، گرم احساس شود. حتی ممکن است بخواهید در سرویس یک حوله خشک‌‌کن اضافه کنید تا حوله‌‌هایتان را گرم و خشک نگه دارید.

سیستم روشنایی نیز نیاز دارد تا به طور دقیق طراحی شود و همچنین باید همه‌‌کاره باشد. کلیدهای دیمر به شما این اجازه را می‌‌دهد تا روشنایی فضای سرویس را تنظیم کنید و مثلا برای یک حمام دلپذیر بعد از یک روز کاری، روشنایی را کمتر کنید تا احساس آرامش و راحتی بیشتری به شما دست دهد. کابینت‌‌های دارای آینه و روشنایی و آینه‌‌های مجزا، برای انجام آرایش یا اصلاح صورت، فضای کار روشنی را برایتان ایجاد می‌‌کند. همچنین می‌‌توان برای مورد جلب توجه قرار دادن بعضی قسمت‌‌های سرویس بهداشتی از روشنایی بهره برد، مثلا میتوان چراغ‌‌هایی در کف اطراف وان یا یک فضای خالی تعبیه کرد.

حتی جزئیاتی مانند آرام‌‌بند درب توالت یا کشوها و کابینت‌‌ها، همه چیز را به منتهی درجه‌‌ی راحتی ممکن می‌‌رساند.

استفاده از تکنولوژی در سرویس بهداشتی، روز به روز در حال افزایش است. با داشتن تلویزیون‌‌ ضدآب می‌‌توانید مطمئن باشد که حتی یک دقیقه از برنامه مورد علاقه‌‌تان را از دست نخواهید داد. موارد دیگری مثل پدهای آینه‌‌ی ضد بخار، سوکت‌‌های شارژ ماشین اصلاح، روشنایی LED، کنترل‌‌های سنسوردار و حتی بلوتوث و اسپیکرهای مخفی برای گوش دادن به موسیقی یا اخبار نیز برای استفاده وجود دارد.

سرویس بهداشتی لوکس- مهم‌‌ترین توصیه‌‌ها

در آخر، موارد تکمیلی و مهم مانند حوله‌‌های باکیفیت و لوازم مراقبت از پوست و بدن لوکس را فراموش نکنید. برای داشتن یک ویوی لوکس و ظریف، حوله‌‌هایی با رنگ‌‌های خنثی انتخاب کنید و برای ارائه‌‌ی خدماتی بسیار عالی و راحت به خود از محصولات دوش و حمام لوکس استفاده کنید.

نکته‌‌های مهم در طراحی سرویس بهداشتی:

  • مواد و مصالحی انتخاب کنید که با گذشت زمان خراب نمی‌‌شوند.
  • اگر فضای کافی دارید، دوش و وان جداگانه نصب کنید.
  • راحتی و کاربرد را در اولویت قرار دهید.
  • همه‌‌ی جزئیات را با دقت از نظر بگذرانید.
  • نیازهای خود را اولویت‌‌بندی کنید و تصمیم بگیرید که آیا می‌‌توانید با طراحی موجود کار کنید یا اینکه برای استفاده‌‌ی حداکثری از فضا نیاز به طراحی دوباره دارید.
  • درمورد ویویی که مدنظرتان است تحقیق کنید و بعد تصمیم بگیرید، همینطور می‌‌توانید وبسایت‌‌ هتل‌‌های بسیار لاکچری را چک کنید و از سرویس‌‌های بهداشتی آنها الهام بگیرید.
  • درمورد اینکه چه کسانی کارهای ساخت را انجام خواهند داد و اینکه چه سطحی از خدمات را درخواست خواهید کرد، برنامه‌‌ریزی کنید.
  • بسیار آماده باشید و کارهای خود را سازماندهی کنید، یک مشاور انتخاب کنید از پیشنهادهای او استفاده کنید. از حرف‌‌ها و نظرات حداقل سه مشاور طراحی بهره‌‌ببرید و به رفرنس‌‌های آنان دقت داشته باشید. همچنین اگر تغیرات ساختاری ایجاد می‌‌کنید از اینکه آیا مجوز ساخت‌‌ساز نیاز دارید یا خیر، اطمینان حاصل کنید.
بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.