بلاگ

چگونه شیر آشپزخانه چشمی را نصب کنیم؟

چگونه شیر آشپزخانه چشمی را نصب کنیم؟

میکروب‌ها و پسماند آبی را با یک شیر با سنسور حرکتی از بین ببرید. نصب آن آسان و استفاده از آن حتی آسان‌تر است.

شیرآلات آشپزخانه یکی از کثیف‌ترین نقاط خانه شماست. دست‌های کثیف شیر آب را باز می‌کنند درست بعد از دست زدن به گوشت خام یا خمیر کلوچه و میکروب‌ها در محیط پخش می‌شوند. مگر اینکه شیر آب خود را بعد از هر بار استفاده ضدعفونی کنید، آلودگی در آن محل جمع می‌شود.

با نصب شیر آشپزخانه چشمی، باکتری‌ها را برای همیشه از بین ببرید. این دستگاه با حرکت فعال می‌شود، بنابراین حرکات دست شما را ثبت کرده و در صورت نیاز به شستشو به طور خودکار روشن می‌شود. این وضعیت برای شما کاملا برد است: شما در وقت و آب صرفه‌جویی خواهید کرد در حالی که سلامتی خود را تقویت می‌کنید! بعلاوه، نصب این شیرهای آب نسبتاً ساده است.

آنچه شما نیاز دارید

  • شیر آب و سخت افزار
  • باتری‌ها
  • دریل
  • مته 3/32
  • پیچ گوشتی
  • آچار قابل تنظیم
  • نوار اندازه‌گیری

مرحله 1: شیر آب را در محل مناسب قرار دهید

آب گرم و سرد سینک آشپزخانه را ببندید. شیر آب قدیمی را بردارید، سپس کابل داده، شیلنگ‌ها و لوله شیر جدید را با استفاده از واشر متصل کنید. بدنه پایینی و قسمت بالایی شیر را با هم تنظبم کنید. سپس کابل و شیلنگ‌ها را از سوراخ نصب وارد کنید. اگر چندین سوراخ وجود دارد، صفحه بالایی را نصب کنید. قبل از هر کار دیگری مطمئن شوید که دسته شیر آب در سمت راست قرار دارد و خروجی آب رو به شما است.

مرحله 2: شیر آب را محکم کنید

در زیر سینک، صفحه پشتیبانی را روی کابل‌ها حرکت دهید، سپس واشر نصب را روی لوله شیر قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کابل داده و شیلنگ‌ها در منحنی واشر قرار داشته باشند. مهره نصب را روی لوله شیر قرار دهید، سپس مطمئن شوید که شیر به درستی روی سینک قرار گرفته است. مهره را با ابزار مناسب محکم کنید.

نکته ویراستار: پیچ گوشتی را از سوراخ های پایین وارد کنید.این عمل کار را بسیار آسان می‌کند.

مرحله 3: نگهدارنده شیلنگ را نصب کنید

نگدارنده شلنگ را در فاصله 2 اینچی از انتهای شلنگ اتصال نصب کنید. آن را از انتهای شیر آب به عقب بکشید و با یک مهره آن در جای خود محکم کنید. درپوش محافظ انتهای شیلنگ را برداشته و با خطوط اتصال سریع آن را به شیر آب وصل کنید. کافی است کمی فشار وارد کنید و منتظر صدای کلیک واظهی باشید که نشان دهنده اتصال ایمن است.

مرحله 4: شیلنگ و خطوط تأمین را متصل کنید

با شناسایی ورودی‌های مربوطه در جعبه کنترل، شیلنگ‌ها و خطوط تامین را وصل کنید. درپوش‌های محافظ را از روی شلنگ‌ها برداشته و هرکدام را در جای خود فشار دهید. برای اطمینان از ایمن بودن هر شلنگ، کمی آن‌ها را بکشید. خطوط تأمین آب سرد و گرم را وصل کنید. اتصال را با آچار قابل تنظیم ایمن کنید – باید محکم باشد اما هیچگاه بیش از حد آن را محکم کنید. سمت سرد را نیز به همان روش وصل کنید.

نکته ویراستار: اطمینان حاصل کنید که شلنگ‌های آب مناسب را به ورودی‌های متناظر وصل می‌کنید. برای تمایز بین این دو، توجه داشته باشید که خط تأمین آب گرم دارای برچسب سفید است.

مرحله 5: جعبه کنترل را نصب کنید

جعبه کنترل را با چسباندن آن به مهره راهنمای شیلنگ نصب کنید. اگر جعبه کنترل را روی کابینت نصب می‌کنید، آن را در دسترس کابل داده و شیلنگ‌ها نصب کنید.

مرحله 6: سری اسپری را وصل کنید

با برداشتن درپوش محافظ آن و اطمینان از قرار گرفتن واشر لاستیکی و صفحه در محل مناسب، میله اسپری را به شلنگ وصل کنید. میله اسپری را روی شلنگ قرار دهید و با آچار قابل تنظیم آن را محکم کنید. مراقب باشید بیش از حد سفت نشود. علامت سفید را روی شلنگ پیدا کنید و وزنه‌ای درست زیر آن نصب کنید.

مرحله 7: بسته باتری را نصب کنید

با اطمینان از اینکه سیم می‌تواند به قسمت زیر جعبه کنترل برسد، بسته باتری را نصب کنید. درپوش را بردارید، باتری‌ها را وارد کنید و سپس درپوش را تعویض کنید. بسته باتری را می‌توان با چسب دو طرفه به دیوار متصل کرد یا با پیچ نصب کرد.

مرحله 8: کابل داده را به برق متصل کنید

درپوش محافظ را بردارید و کابل داده را به جعبه کنترل وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصال
mini USB با درگاه داده مطابقت داشته باشد. برای بستن شیلنگ‌ها و کابل‌ها از بند فشرده به جز شلنگ استفاده کنید. سپس سیم بسته باتری را وارد جعبه کنترل کنید. اطمینان حاصل کنید که چیزی در فاصله 3 فوت از سنسورهای شیر آب نیست تا راه‌اندازی به طور مناسب انجام شود. چراغی آبی در پایه شیر آب چشمک می‌زند.

مرحله 9: آب را باز کنید

ورودی‌های آب سرد و گرم را دوباره باز کنید. برای عملکرد صحیح شلنگ سری اسپری، اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده تمیزکننده یا اشیایی وجود ندارد که از حرکت در زیر سینک جلوگیری کند.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.