بلاگ

نحوه ریست کردن شیر چشمی

نحوه ریست کردن شیر چشمی

اکنون شیرهای اتوماتیک در خانه‌های زیادی نصب می‌شوند. شما می‌توانید به جای شیرهای معمولی شیر حسگر لمسی یا حساس به حرکت نصب کنید. استفاده از این شیرها آسان است چون به چرخاندن دسته برای استفاده از آب نیاز نیست. به دلایل زیادی، شیر ممکن است کار نکند. وقتی شیر آب لمسی یا حساس به حرکت دیگر کار نمی‌کند، اول باید محفظه باطری را چک کنید و درصورت نیاز باطری‌ها را عوض کنید. بعد از تعویض باطری لازم است شیر را مجدداً تنظیم کنید.

  1. محفظه باطری را زیر سینک پیدا کنید و باطری‌های خالی را دربیاورید. برخی شیرهای اتوماتیک دیود نور قرمزی دارند که هنگام خالی‌شدن باطری‌ها چشمک می‌زنند. این چراغ را نزدیک یا روی محفظه باطری پیدا می‌کنید.
  2. محفظه باطری را باز کنید و باطری‌های جدید را باتوجه‌به قطب‌های منفی و مثبت بر روی محفظه باطری در جای مناسب قرار دهید. قبل از ادامه کار مطمئن شوید که در محفظه قفل شده‌است.
  3. بعد از تعویض باطری دکمه تنظیم مجدد را که نزدیک یا روی محفظه باطری است، اگر دکمه‌ای باشد، پیدا کنید.
  4. دکمه قرمز تنظیم مجدد را فشار دهید تا شیر مجدداً تنظیم شود.
  5. شیر را امتحان کنید تا مطمئن شوید که با تنظیم مجدد مشکل شیر رفع شده‌است.

نکته:

همه شیرهای اتوماتیک دکمه قرمز تنظیم مجدد ندارند. برای برخی شیرها فقط کافی است باطری‌ها را تعویض کنید یا دوباره آنها را در جای خود جابه‌جا کنید تا مجدداً تنظیم شوند. دفترچه راهنمایی را که با شیر اتوماتیک تحویل گرفتید را بخوانید یا بر روی سایت تولیدکننده از راهنمای آن‌لاین مصرف‌کننده استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *