بلاگ

چگونه ایرادات شیرهای چشمی را رفع کنیم؟

چونه ایرادات شیرهای چشمی را رفع کنیم؟

تعداد کمی از تولیدکنندگان با شیرهایی وارد بازار شده‌اند که با لمس شیر آب خاموش و روشن می‌شوند. این شیرهای آب با استفاده از شیر فلکه برقی کار می‌کنند. در اینجا نگاهی به برخی از نکات عیب‌یابی این فناوری لمسی می‌اندازیم.

با اصول اولیه شروع کنید

واکنش اولیه هنگام کار با شیرآلات مدرن تمرکز بر قسمت فناوری است. اما این نباید تمرکز اولیه شما باشد. ابتدا، شیر آب را طوری ببینید که گویی شیر آبی معمولی است. آیا آب بسیار کمی خارج می‌شود؟ سری شیر را حذف کنید و دوباره بررسی کنید. اگر آب زیادی از شیر آب خارج شد، سری شیر را برای مدتی در سرکه یا آهک کلسیم خیس کنید و دوباره نصب کنید و آزمایش کنید. اگر سری شیر را جدا کردید و هنوز هیچ آبی خارج نمی‌شود، آب سرد و گرم زیر سینک ظرفشویی را ببندید و شیلنگ‌های منبع تغذیه را بردارید.
یک سطل و لوله خرطومی بلندی بیاورید و هر دو آب سرد و گرم را باز کنید تا ببینید آبی از آن‌ها خارج می‌شود یا نه و سپس ادامه دهید.

در صورت وجود نشتی​، آب را قطع کرده و شاخص کنار دسته و همچنین پیچ تنظیم و دسته را بردارید. به محض اینکه دستگیره را بردارید، درپوش را می‌بینید. برای رسیدن به کارتریج، درپوش و مهره را جدا کنید. پس از دسترسی به کارتریج، به راحتی آن را مستقیما بیرون کشیده و تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که در تمام قسمت‌هایی که دوباره نصب می‌شوند از روغن مخصوص استفاده می‌کنید. این عملکرد مناسب و همچنین تعمیرات آسان در آینده را تضمین می‌کند.

درک ترتیب عملیات

شیرهای آشپزخانه لمسی از فناوری مشابه صفحه گوشی هوشمند شما استفاده می‌کنند. شیر آب دارای دو سنسور ظرفیت یکی در خروجی و دیگری در دسته است. وقتی یکی از این نقاط را لمس می‌کنید، سنسور را تحریک می‌کند و آب را قطع و وصل می‌کند. این شیرها از برنج ساخته شده‌اند زیرا باید رسانا باشند. با توجه به این موضوع، بیایید به تشخیص بخش فناوری بپردازیم.

نحوه بررسی وضعیت باتری‌ها

اولین کار این است که به چراغی که در پایه شیر قرار دارد نگاه کنید. این چراغ LED هنگامی که آب سرد است آبی و آب گرم را با رنگ قرمز نشان می‌دهد. اما وقتی آب قطع است، اگر چراغ قرمز هر پنج ثانیه شروع به چشمک زدن کند، شارز باتری کمی دارید. سنسوری که شیر آب را کنترل می‌کند توسط چند باتری قلمی که در زیر سینک ظرفشویی نصب شده‌اند تأمین می‌شود.

شرکت Delta در اینجا نظامی خوب ساخته است. اگر چشمک قرمز هر پنج ثانیه یک بار باشد، به شما هشدار می‌دهد که باتری ها را عوض کنید. اگر هر ثانیه چشمک بزند، باتری‌ها در آستانه خرابی هستند. اگر هنگام قطع شدن آب، چراغ قرمز دائمی باشد، شیر آب خاموش می‌شود و بلافاصله به باتری‌های جدید احتیاج دارد – در این بین آب جاری نخواهد شد.

چگونه می‌توان ایرادات احتمالی را پیدا کرد

اگر بعد از تعویض باتری‌ها، چراغ چشمک می‌زد و چشمک قرمز ادامه یابد، باید شیر برقی را تعویض کنید. که در واقع آنقدر ها هم کار سختی نیست. برای حذف شیر برقی موجود، ابتدا باتری‌ها را از بسته باتری خارج کنید. سپس، پایه را جدا کنید. متوجه خواهید شد که یک خار وجود دارد که به داخل شکاف روی شیر آب قرار می‌گیرد. ادامه سیم را از مجموعه سلونوئید خارج کنید. امتداد سیم از بدنه شیر آب همراه با خطوط تأمین گرم و سرد پایین می‌آید و با نوکی که شبیه به جک هدفون است، به شیر برقی متصل می‌شوند.

هنگامی که سلونوئید جدید را در محل قرار دادید، قبل از نصب مطمئن شوید که هیچگونه بار الکتریکی نداشته باشید. اتصالات شیر ​​برقی می‌توانند حساس باشند و شما نباید آن‌ها را با یک بار ساکن لمس کنید.

بدون آب

اگر همه این کارها را انجام دادید و هنوز جریان آب ندارید، دسته را بچرخانید تا شیر آب خاموش باشد. شلنگ را از شیر برقی خارج کرده و سپس سعی کنید شیر آب را باز کنید. اگر آب دریافت کردید، باید فیلتر آب برقی را تمیز کنید. اگر آب به سلونوئید می‌رسد، فیلتر سلونوئید را تمیز کردید و هنوز هم آبی از شیر برقی خارج نمی‌شود، شیر را تعویض کنید.

نحوه دور زدن شیر برقی

باتری‌ها را از بسته باتری خارج کرده و خارهای شیر برقی را باز کنید. اکنون «ماژول الکترونیکی» را که جعبه سیاه رنگی است، بردارید. این قسمت کمی پیچیده است. اکنون باید تنها برای یک لحظه کوتاه ترمینال مثبت باتری را به ترمینال منفی شیر برقی و ترمینال منفی باتری را به ترمینال مثبت باتری متصل کنید. شیر باید اکنون در حالت دستی کار کند.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.