بلاگ

چرا شیرآلات حمام بعضا گران قیمت هستند؟

چرا شیرآلات حمام اینقدر گران قیمت هستند؟

شیرآلات حمام اصولاً به چند دلیل گران قیمت هستند. اگر تا به حال به یک مغازه یا فروشگاه ابزار‌آلات رفته باشید یا خرید اینترنتی کرده باشید‌، می‌بینید که قیمت‌ها از چند هزار تومان شروع می‌شوند و تا چند میلیون تومان می‌رسند – هزینه‌ای گزاف برای چیزی بسیار ساده.

شیرآلات حمام به دلیل مواد و ترکیباتی که در ساخت آنها بکار رفته است، طراحی صنعتی داخلی گران قیمت و عملکرد چند منظوره خود، بسیار گران قیمت هستند. اصولاً محصولات داخلی طرح دار گرانتر از سایر لوازم خانگی هستند.

این مقاله به شما نشان خواهد داد که چرا شیرآلات حمام بسیار گران قیمت هستند و گزینه‌های خرید جایگزین را برای صرفه‌جویی در هزینه و ارائه‌ی راه حل‌های ارزان‌تر و محکم‌تر پیشنهاد می‌دهد.

چرا شیرآلات حمام گران هستند؟

شیرآلات حمام به دلایل متعدّدی گران قیمت هستند. اگر به دنبال خرید شیرآلات حمام هستید‌، ما به شما توصیه می‌کنیم که بودجه‌ی کمی را برای خرید آن کنار بگذارید!

در اینجا دلایل گران بودن شیرآلات حمام ذکر شده است:

صنایع

در وهله‌ی اول‌، صنایع آشپزخانه و حمام اصولاً صنایع گرانی هستند. به طور کلی دکوراسیون منزل، هزینه‌بر و گران است و به خرده فروشان این امکان را می‌دهد که قیمت این محصولات داخلی را بسیار بالا ببرند و در نتیجه قیمت‌ها سر به فلک می‌گذارند.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد‌، به ندرت می‌توان شیرآلاتی زیبا و با قیمتی کمتر از یک میلیون تومان را پیدا کرد‌، مخصوصاً آنهایی که دچار زنگ‌زدگی یا اکسید شدگی نمی‌شوند و از مواد ارزان قیمت و بی‌کیفیتی ساخته نشده‌اند. سازندگان و کارخانه‌داران دائماً سعی می‌کنند با یکدیگر رقابت کنند و قیمت‌ها را بالاتر نگه دارند.

اکثر این شیرآلات را می‌توان در فروشگاه‌های ابزارآلات پیدا کرد – زیرا بسیاری از صاحبخانه‌ها دوست دارند به صورت حضوری خرید کنند تا جنس مواد این ابزارآلات را بررسی کنند و مطمئن شوند که این قلم جنس دقیقاً همان چیزی است که آنها نیاز دارند.

با این وجود، با رونق و شکوفایی اخیر فروشگاه های اینترنتی و امکان خرید آنلاین ‌سریع، ممکن است به بهترین وجه ممکن به نفع شما باشد که مستقیماً از کارخانه سازنده خرید کنید و از دلال‌ها و خرده فروشی‌ها صرف نظر کنید. هر چند اکثر کارخانجات سازنده از شبکه فروش خرد بی بهره اند.

همچنین ‌شیرآلات به طور کلی، لزوماً یک محصول پرفروش محسوب نمی‌شوند. صاحبخانه‌ها هر 5 تا 10 سال یکبار ‌شیرآلات جدید خریداری می‌کنند و تولیدکنندگان و فروشگاه‌های طرف سوم معامله را مجاب می‌کنند تا در یک خرید تا آنجا که می‌توانند از شما استفاده کنند و پول بگیرند.

مواد و جنس شیرآلات

گزینه‌های ارزان‌تر، اغلب از پلاستیک‌های سبک‌تر مانند PVC ساخته می‌شوند. پلاستیک‌ها بیشتر از سایر مواد، مستعد ترک خوردگی‌، نشتی یا فرسودگی و تحلیل رفتن با گذشت زمان هستند.

برنج‌، برنز‌، مس و سایر موادی که به راحتی دچار خوردگی نمی‌شوند‌، به دلیل طول عمر زیادشان همیشه گران‌تر هستند. اینها مواردی است که اقلام گران قیمت از آنها ساخته شده‌اند‌، که در نهایت باید یک عمر باقی بمانند و دوام داشته باشند. هرچه پول بیشتری صرف شود‌، می‌بایست دوام و عمر مورد انتظار و پیش‌بینی شده‌ی‌ یک محصول هم افزایش یابد.

ما توصیه می‌کنیم تحقیق کنید که واقعاً این محصولات از چه مواد و ترکیباتی ساخته شده‌اند، حتی با وجود ظاهری که از خود نشان می‌دهند. مواد ساخت اولیه، بسیار مهم و حیاتی هستند، زیرا در کنار فرسودگی و استهلاک در دراز مدت، باید فشار ثابت آب را هم تحمل کنند.

طرح‌های پرطرفدار و روکاری(رنگ و روغن زدن)

طرح‌های پرطرفدار و روکاری شیک نیز می‌تواند بر قیمت نهایی محصول تأثیر بگذارند. اگر یک طرح جدید یا یک مدل جدیدتر باشد‌، ارزش ادراکی آن می‌تواند توسط شرکت افزایش پیدا کند و در واقع افزایش هم پیدا خواهد کرد.

اغلب اوقات طرح‌های سفارشی که یا دست‌ساز هستند یا طرح اولیه‌ی دستی دارند‌، بر قیمت نهایی تأثیر خواهند گذاشت. شیرآلات خریداری شده در فروشگاه‌های ابزارآلات معمولاً روکاری یکنواختی دارند و تمایز چندانی بین رقبای مختلف وجود ندارد.

طرح‌های سفارشی دارای نقش و نگارهای دست‌ساز و حکاکی شده ظریفی هستند که واقعاً مردم پسند است.

دست کاری‌های تکمیلی مانند براق‌سازی نیز مهم است. رویه‌کاری محصول بستگی به ‌موادی دارد که از آنها ساخته شده است. روکاری‌های‌ نامرغوب و نازک و سبک‌تر‌ معمولاً خراب یا شکسته می‌شوند و باید عوض شوند. محصولات ارزان قیمت اغلب در سه نوع مختلف وجود دارند – کروم‌، نیکل و برنز.

این روکاری‌ها غالباً در ابتدای کار زیبا هستند. هرچند، رویه‌کاری تقریباً 2 تا3 سال پس از خرید شروع به محو و کم رنگ شدن می‌کند و زنگ‌زدگی و رنگ پس دادن حاصل از آب نمایان می‌شود.

طرح‌ها و رویه‌کاری‌های گران قیمت اغلب به شکل محسوس و ملموسی سنگین‌تر هستند و دربردارنده‌ی مواد محکم‌تری می‌شوند. این طرح‌ها اغلب شامل طلای رُزگلد، براق سازی با برنز، مس‌های نفیس و مجلل و همچنین برنج هستند.

کارآمدی و عملکرد

آخرین دلیل گران بودن شیرآلات، عملکرد و قابلیّت‌های افزوده‌ای است که فراتر از قابلیّت باز و بسته کردن شیر به آن اضافه شده‌اند.

شیرآلات سنتی و ارزان‌تر فقط دارای آپشن آب گرم/ سرد هستند که باز و بسته می‌شود. ولی، شیرآلات جدیدتر قابلیت‌هایی را برای بالا بردن تجربه صاحب‌خانه در کار با شیرآلات جدید اضافه کرده‌اند. در اینجا بعضی از قابلیت‌های افزوده شده ذکر شده است:

  • ترموستات برای دمای آب
  • آویز دیواری
  • اسپری‌کننده آب
  • اهرم فشاری/کشیدنی

ترکیب کردن رویه‌کاری سفارشی‌، طرح‌های شیک و مد روز و موادی که شیرآلات از آن ساخته شده‌اند همراه با بکارگیری تکنولوژی پیشرفته و مدرن – قیمت‌ها را به طور طبیعی بالاتر خواهد برد.

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.